ŠMM patvirtino naujus bendruosius ugdymo planus

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Postą paliekantis švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis trečiadienį patvirtino dvejų būsimų metų bendruosius ugdymo planus, kuriuose numatyta vesti mažiau pamokų penktadieniais, tolygiau paskirstyti mokymosi krūvį per metus ir skirti daugiau valandų socialinei veiklai.

Svarbiausi pokyčiai

Penktadieniais siūloma planuoti mažiau pamokų, o ilgąją pertrauką paversti fiziškai aktyvia. Socialinei veiklai skiriamų valandų skaičius išauga nuo 5 val. per metus iki 20 val. Taip pat mokyklos daugiau dėmesio skirs pilietinei veiklai.
Dokumente pateikiamos išsamios rekomendacijos, kaip išradingiau panaudoti papildomas 3 kassavaitines valandas mokymosi pagalbai teikti, taip mažinant korepetitorystę ir sudarant sąlygas mokiniams gauti nemokamas mokytojų konsultacijas savo mokyklose.
Kaip rodo iš mokyklų gauti duomenys, dažniausiai konsultacijų laiką mokiniai naudoja lietuvių kalbos ir matematikos spragoms užpildyti.

Iš dalies atkurta buvusi mokslo metų trukmė

Planuose taip pat numatyta tolygiau paskirstyti mokymosi krūvį per metus, keliomis dienomis pavėlinant mokslo metų pabaigą. 2016 m. 1–4 kl. mokiniai mokytųsi iki birželio 3 d. (dabar iki gegužės 31 d.), 5–11 kl. mokiniai mokytųsi iki birželio 10 d. (dabar iki birželio 5 d.). 2017 m. pradinukai mokyklą lankytų iki birželio 9 d., 5–11 kl. mokiniai – iki birželio 16 d.
Taip būtų iš dalies atkurta iki 2008 m. Lietuvoje buvusi mokslo metų trukmė, kai buvo mokamasi iki birželio 19 d., ir artėjama prie Europos šalių mokslo metų trukmės.
„Tarptautiniai tyrimai rodo prastėjančius Lietuvos mokinių pasiekimus. Daugėja mokinių, nepasiekiančių patenkinamo lygmens. Švietimo ekspertai pastebi, kad mokymosi laikas ir mokytojo darbo efektyvumas yra vieni iš svarbiausių veiksnių, lemiančių mokymosi rezultatus. Lietuvoje mokslo metų trukmė viena trumpiausių ES, mes mažiausiai skiriame laiko skaitymo ir kitiems gebėjimams ugdyti: pamokų skaičius pastarąjį dešimtmetį mažėjo. Grįždami prie anksčiau buvusios mokslo metų trukmės nedidiname ugdymo programų apimties – tiems patiems dalykams, jų įtvirtinimui bus skiriama daugiau laiko“, – sako švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.
Pasak ministro, edukologai, mokyklų vadovai siūlė mokslo metus ilginti bent mėnesiu, tačiau kol kas Lietuvoje tam nėra pasirengta.

2 Atsakymai į “ŠMM patvirtino naujus bendruosius ugdymo planus”

  1. Irena parašė:

    Penktadienį mažiau pamokų? Taigi per savaitę turi būti tam tikras skaičius pamokų, jos negali niekur dingti… tai reiškia, kad pirmadienį-ketvirtadienį bus 8-9 pamokos? Misteris Pavalkata bent yra matęs kaip atrodo 7 pamokas išsedėję mokiniai ir grįžę namo puolantys daryti namų darbus? Pre-sovietinę švietimo sistemą pirma reikia keisti, o ne pamokų skaičių didinti… Visas jaunimas tuoj visiškai išsilakstys iš tos Lietuvos, o jie sau pamokas didina… klounai…

  2. nėr ko pridurti parašė:

    Bepročių kompanija. Visai nežino, kas vyksta mokyklose. Vyresnių klasių mokiniai jau gegužės mėnesį įsidarbina.
    Ir kokia dar socialinė veikla? Vėl „dėl popieriaus“…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto