Smulkieji verslininkai ilgiau galės pasinaudoti lengvatinėmis verslo pradžios sąlygomis

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai verslo pradžiai ir plėtrai dar pusmečiu ilgiau, t. y. iki šių metų pabaigos galės pasinaudoti lengvatinėmis finansavimo sąlygomis iš Atviro kreditų fondo.

Naujas sprendimas

Tokia galimybė atsirado INVEGOS fondo Priežiūros komiteto sprendimu pakeitus dalį finansavimo iš priemonės „Atviras kreditų fondas“ sąlygų.
Bankai pasirašyti sutartis su smulkiojo ir vidutinio verslo subjektais dėl paskolų teikimo iš Atviro kreditų fondo (AKF) galės iki 2014 m. gruodžio 31 d., o atitinkamai AKF lėšų grąžinimo terminas pratęsiamas iki 2020 m. gruodžio 31 d. Anksčiau numatytas terminas buvo 2018 m. pabaiga.
Taip pat INVEGOS fondo Priežiūros komiteto sprendimu fondas padidinamas 15 mln. litų suma ir šiuo metu sudaro 165 mln. litų.

Lengvatinėmis paskolų sąlygos – ilgesniam laikui

Ūkio viceministro ir INVEGOS fondo Priežiūros komiteto pirmininko Mariaus Skarupsko teigimu, verslas ėmė aktyviau skolintis ir naudotis finansų inžinerijos priemonėmis.
„Tai matydami priėmėme sprendimą sudaryti dar palankesnes finansavimo sąlygas iš Atviro kreditų fondo. Padidinus AKF sumą ir papildžius šios priemonės sąlygas, verslininkai gali pasinaudoti lengvatinėmis paskolų sąlygomis ilgesniam laikui“, – sakė jis.
Nuo AFK veiklos pradžios iki 2014 m. pirmojo ketvirčio pabaigos beveik 400 labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių investicijoms ir plėtrai jau panaudojo 136,58 mln. litų ES struktūrinių fondų lėšų, bendra investicijų su bankų lėšomis suma, pasiekusi verslą – 185,78 mln. litų.

Atsivers daugiau galimybių verslo plėtrai

INVEGOS generalinis direktorius Audrius Zabotka teigia, kad pratęsus skolinimo terminą ir padidinus fondą, atsivers daugiau galimybių verslo plėtrai Lietuvoje
„Tikimės, kad šiomis lengvatinėmis paskolomis verslo pradžiai ar plėtrai dar pasinaudos bent 40 šalies įmonių“, – vylėsi jis.
Pasinaudoti lengvatinėmis paskolomis, kredito linijomis smulkiojo ir vidutinio verslo subjektai galės iškart po to, kai bankai atnaujins bendradarbiavimo su INVEGA dėl paskolų teikimo iš AKF sutartis.
Lengvatines AKF paskolas teikia bankas „Finasta“, taip pat bankas „Citadele“ ir Medicinos bankas, pastarieji du bankai jau atnaujino bendradarbiavimo sutartis ir finansavimą teikia pagal naujas sąlygas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto