Smulkiems ūkiams prognozuojamas bankrotas

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, lankydamasi Mažeikiuose, žemdirbiams pateikė ne tik  gerų naujienų. Ministrė pastebėjo, kad sudėtingiausia yra pieno gamintojų, ypač smulkiųjų, situacija.
Galimą bankrotą ministrė prognozavo ne tik smulkiesiems pieno gamintojams. Jos manymu, toks likimas gali ištikti ne vieną – jeigu nebeliktų tiesioginių išmokų arba jos sumažėtų.

Vidurkis didesnis

Penktadienį viešėdama Mažeikiuose žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė informavo, kad per nepilnus vadovavimo ministerijai metus ji jau aplankė 35 rajonus. Į Mažeikius ministrė atvyko po viešnagės Alytuje.
V. Baltraitienė prisipažino, kad mūsų rajone kaip ministerijos specialistei jai yra tekę lankytis ir anksčiau – tik kaip vadovė ji čia atvyko pirmą kartą.
Iš savivaldos atstovų, ūkininkų išgirdusi apie vietos problemas, ministrė pastebėjo, kad jos panašios ir kitur. Tačiau ji pabrėžė, kad Mažeikių krašte yra šiek tiek stambesni ūkiai negu kituose rajonuose.
„Lietuvoje deklaruojamo ūkio vidurkis – 20 hektarų, Alytuje – dešimt, tuo tarpu Mažeikių rajone – 24 hektarai“, – lygino ministrė ir pridūrė, kad ten, kur daugiau smulkių ūkių, ir problemos šiek tiek skirtingos.

Teikiant paramą – prioritetas gyvulininkystei

2007–2013 m. kaimo plėtros programos laikotarpiu didžioji dalis paramos nuėjo į augalininkystės sektorių ir daug mažiau jos teko gyvulininkystei. 2014–2020 m. laikotarpiu atsisukta į smulkius ūkius, gyvulininkystę ir ūkininkavimą nenašiose žemėse.
„Vieni džiaugiasi, kitiems tai nepatinka. Tačiau negalima visą laiką investicijas skirti vienam sektoriui. Bus kiti šaukimai teikti paraiškas, bus ir kiti prioritetai“, – kalbėdama apie ūkių modernizavimo galimybes pasinaudojant parama žadėjo ministrė.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

8 Atsakymai į “Smulkiems ūkiams prognozuojamas bankrotas”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  matyt sedi kokio seimuno uznugaryje ir rasai nesamones,o tu pabandyk viena diena paukininkaut,est tikrai nenoresi

 2. lolui parašė:

  tokiems kaip tamsta atrodo, kad lašiniai medžiuose auga…

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  Lietuva ,tunelio gale.. Sviesos ilgai dar nematysim. Gerai,kad yra migracija. Sveiki ,jauni , darbingi ir mastantys palieka Lietuva.Bet kaip tiems kas liks? Kas juos maitins? Kaip Afrika,MONTSANA! ? Aciu Lietuvos Ukininkams,bent jie dar maitina mus nors ,Valstybes patiketiniai trukdo ,kaip beismanydama jiems. Kodel taip?

 4. lolas parašė:

  Mieli, ūkininkai, ar nemirštat badu? Ar nebeturit ko įpilti į savo naujų John Deer’ių ir Toyota Land Cruiser’ių bakus? Turbūt tikrai esate blogiausiai gyvenančiųjų socialiniame sluoksnyje. Niekas nesako, kad dirbat nesunkiai, bet verkiat irgi kaip tie jaunuoliai nenorintys tarnauti kariuomenėje.

 5. Roswell parašė:

  Liūdna… Niekam nieko nebereikia, viską tik naikint ir ką problemų nebebus? Bent kiek paramos ir galėjo smulkūs ūkiai gyvent ir išgyvent. Dabar tuštėja kaimai su tokia politika, jaunima sužsienin išvažiuoja, senieji išmirs ir kaimo neliks…

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  Mažiau trukdykit ūkininkams dirbti ir kurtis! Padėti reikia jiems,bet ne stabdyti jų verslą. Su tokia Lietuvos valdžia gėda!

 7. Nebankrutavęs parašė:

  Smulkieji ūkininkai jau seniai yra bankrutavę, kai liko vidutiniai ir stambieji ūkininkai.

 8. sniuraz parašė:

  nei vienas kažką darantis nenori bankroto ir stengiasi, kad jo nebūtų.Tačiau parsidavėlių išgamų valdžia darys viską,prispęs biurokratinių pinklių,kad sužlugdyti žmogų.Jo vietą užims koks užsienio buržujus,ieškantis pigios darbo jėgos ir kaip veršiai paklusnių vergų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto