Smulkiesiems verslininkams – išlygos dėl kasos aparatų

Smulkiesiems verslininkams dėl kasos aparatų naudojimo nustatytos kelios išlygos. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) išplatino pareiškimą ir įvardijo atvejus, kada smulkieji verslininkai neprivalo naudotis kasos aparatu.
Prekeiviai be jokių išlygų visada privalės išrašyti pirkėjams pinigų priėmimo kvitą arba kitą apskaitos dokumentą.

Derėjosi asociacija

Mokesčių inspekcija priminė, kad nuo šių metų gegužės pirmos dienos kasos aparatai bus privalomi visiems individualia veikla besiverčiantiems gyventojams, kurie prekiauja patalpose ne tik maisto, bet ir kitomis prekėmis. Tačiau tam tikrais atvejais kasos aparatų naudoti nebus reikalaujama.
Po diskusijų su Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacija bei Finansų ministerija smulkiesiems verslininkams dėl kasos aparatų naudojimo nustatytos kelios išlygos.

Naudoti privalės ne visi

Kasos aparatų nebūtina naudoti individualia veikla besiverčiantiems gyventojams, prekiaujantiems pastatuose ar patalpose, kioskuose, vagonėliuose, kilnojamuosiuose nameliuose, autoparduotuvėse – svarbu, kad siena arba sienos, arba ją atitinkantys konstrukcijos elementai būtų visiškai ar didžia dalimi atidaromi į lauką.
Nesinaudoti kasos aparatais taip pat galės gyventojai, prekiaujantys tik savo gamybos tautinio paveldo produktais. Tokią pat teisę turės žmonės, kurie per pastaruosius dvejus metus pirmą kartą įregistravo individualią veiklą pagal pažymą arba įsigijo prekybos verslo liudijimą, arba pakeitė pastarąsias veiklas viena į kitą ir prekiauja pirmuosius šešis mėnesius.

Laikas parodys

Bendrovės „Verslo sala“ direktorė Irena Marcinkevičienė santarvė.lt teigė, kad naujienos dar labai „karštos“. Ji šiandien su savo darbuotojais diskutavo apie įvedamas taisykles ir išlygas.
„Mūsų žmonės raštingi, žino, ką planavo mokesčių inspekcija, tad jiems čia nėra nieko netikėto“, – sakė mikrorajono centre įsikūrusiai turgavietei vadovaujanti I. Marcinkevičienė.
Direktorės teigimu, turgaus žmonės pokyčiams ruošiasi, o kaip bus toliau – parodys pats gyvenimas.

Kaip kompensuos, dar neaišku

Kaip informavo Valstybinės mokesčių inspekcijos atstovas spaudai Darius Buta, gyventojai, kurie įsigijo prekybos verslo liudijimą veiklai vykdyti didžiųjų miestų savivaldybių teritorijose tik vieną dieną per savaitę, taip pat kitų savivaldybių teritorijose ne daugiau kaip dvi dienas per savaitę, pagal liudijimą prekiaujantys asmenys išvengs būtinybės naudotis kasos aparatu.

Registruojami kasos aparatai

D. Buta priminė: inspekcija, registruodama kasos aparatus, identifikuos asmenis, kuriems pagal naująją tvarką kasos aparatus bus privalu naudoti. Kai bus žinoma, kiek tokių asmenų yra, tada bus nuspręsta ir dėl kasos aparatų įsigijimo kompensavimo sąlygų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto