Smulkiesiems verslininkams – politikų reveransas?

Šiais metais verslo liudijimai individualiai veiklai išduoti beveik 1200 mažeikiškių. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Savivaldybės taryba patvirtino verslo liudijimų pagal individualios veiklos rūšis fiksuoto pajamų mokesčio dydžius 2015 metams.
Nuo dešimties iki penkiasdešimties procentų pigo visų veiklos rūšių verslo liudijimai.
Turto valdymo skyriaus vedėjos teigimu, fiksuoti mokesčiai už verslo liudijimus sumažinti socialdemokratų frakcijos iniciatyva. Patys politikai neigia, kad toks gestas susijęs su artėjančiais rinkimais.

Mažinimas biudžeto sąskaita

Savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėja Rima Podelienė „Santarvei“ paaiškino, kad Vyriausybės nutarimu 2015 metams savivaldybėms minimalus fiksuoto pajamų mokesčio dydis metams yra 1530 litų arba 540 eurų, neribojant teritorijos. Savivaldybės teritorijoje Taryba savo nuožiūra gali nustatyti fiksuoto mokesčio dydį.
„Savivaldybės gali juos didinti arba mažinti vietinio biudžeto sąskaita. Atsižvelgiant į tai, kad užsiimantiems individualia veikla prie sumokamo pajamų mokesčio už verslo liudijimą papildomai  dar reikia mokėti privalomojo sveikatos draudimo įmoką (99 litus per mėnesį) bei draustis bazinei pensijai gauti (180 litų per mėnesį), fiksuotas pajamų dydis buvo sumažintas“, – paaiškino vedėja.

Verslininkams projektas tiko

R. Podelienė patikino, kad mokesčių dydžiai už verslo liudijimus nustatomi labai atsakingai. Lyginami kitų rajonų dydžiai, atliekama analizė išsiaiškinant, kurios verslo sritys populiarios, kurios ne, atsižvelgiama į siūlymus.
Vedėja informavo, kad kasmet ne tik su mokesčių už verslo liudijimus, bet ir už nekilnojamąjį turtą,  žemės nuomą projektais yra supažindinama Mažeikių verslininkų asociacija. Jeigu ankstesniais metais būdavo sulaukiama pasiūlymų, tai šiemet asociacija jokių korekcijų nepateikė – jai viskas tiko.
Dirbančiųjų su verslo liudijimais yra ir tarp turgaus prekeivių. Jiems atstovauja Lietuvos smulkiųjų verslininkų asociacijos Mažeikių skyrius. R. Podelienė prisipažino apie tokią asociaciją nieko nežinanti.

Apie smulkiesiems verslininkams svarbius pokyčius plačiau skaitykite šeštadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto