Smurtas tampa įprastu savaitgalio palydovu

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Savaitgalį, kaip įprasta, į rajono policijos komisariatą pradėjo plaukti pranešimai apie smurtą artimoje aplinkoje – per tris dienas jų užregistruota net šeši.

Kaltino neištikimybe

Penktadienio vidurdienį konfliktas kilo Nausodės kaime tarp sugyventinių. Pora ne tik susivaidijo – 47-erių metų vyriškis prieš devyneriais metais jaunesnę sugyventinę pakėlė ranką. Kol atvyko policijos pareigūnai, įtariamasis spėjo iš namų pasprukti. Pirminiais duomenimis, konfliktas kilo išgertuvių metu.
Tą patį vakarą policijos areštinėje atsidūrė devyniolikmetis Ventos gatvės gyventojas. Vaikinas, kuriam nustatytas 0,74 promilės girtumas, įtariamas sumušęs vienmetę savo žmoną.
Nesmagiai baigėsi artimųjų susitikimas tėvų namuose Račalių kaime: šeštadienį apie trečią valandą ryto gautas pranešimas, kad 34-erių metų vyriškis sumušė šešeriais metais jaunesnę savo seserį.

Gresia nelaisvės metai

Šeštadienio vakarą beveik vienu metu policijos pareigūnai buvo informuoti apie du incidentus tarp giminaičių Mažeikiuose. Viename Žemaitijos gatvės butų dvidešimtmetis vaikinas smurtavo prieš savo septyniais metais vyresnį brolį ir jo sugyventinę, o Skuodo gatvėje 36-erių metų vyriškis pakėlė ranką prieš savo buvusią žmoną.
Paskutinis pranešimas apie smurtą pareigūnus pasiekė sekmadienio rytą iš Viekšnių. 32-ejų metų Bažnyčios gatvės gyventojas sumušė dešimčia metų jaunesnę žmoną. Neblaivus (2,56 promilės girtumas) viekšniškis sulaikytas ir dviem paroms uždarytas į policijos areštinę.
Visais atvejais pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl fizinio skausmo sukėlimo, už tai gresia laisvės atėmimas  iki dvejų metų.
Per dešimt šių metų mėnesių Mažeikių rajono policijos komisariate gauta 511 informacinių pranešimų apie smurtą, pradėta 317 ikiteisminių tyrimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*