Smurtautojų ir jų aukų vis daugėja

Nuo metų pradžios rajono policijos komisariatais gavo 235 pranešimus apie smurtą. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Smurtas prieš artimuosius vis labiau plinta – šią savaitę dėl to pradėti penki ikiteisminiai tyrimai. Nukentėjusių moterų skaičius jau viršijo šimtą, tuo tarpu smurtą patyrusių vyrų – dar nepasiekė dviženklio.

Konfliktavo svainiai

Pirmadienį pareigūnai pradėjo aiškintis paskutinę rugpjūčio dieną konflikto tarp svainių Tulnikiuose aplinkybes. Vien rankų vienam iš jų, 41-erių metų E. S., neužteko: jis griebė kastuvą ir užvožė juo savo giminaičiui per kojas, petį, per galvą. Vyriškis buvo nesunkiai sužalotas.
Pirmadienio popietę Žemaitijos gatvės gyventoja nukentėjo nuo savo 26-erių metų sugyventinio D. P. – jai vyras smogė į pakaušį, sudavė per nugarą ir galvą.
Antradienį pareigūnai du kartus važiavo tramdyti prieš artimuosius rankas pakėlusių vyriškių. Žemaitės gatvėje gyvenantis trisdešimtmetis A. U. išplūdo devyneriais metais vyresnę savo sugyventinę, o tada ėmėsi veiksmų: sudavė ranka per veidą, kieme parvertė ant žemės ir, laikydamas už plaukų, kelis kartus smogė į įvairias kūno vietas.
Tą patį vakarą M. Daukšos gatvėje neblaivus R. B. mažamečio sūnaus akivaizdoje keikėsi bei tyčia ranka sudavė žmonai į kaklą.
Dar vienas ikiteisminis tyrimas dėl fizinio skausmo sukėlimo pradėtas trečiadienį – bute Sodų gatvėje V. R. stipriai sugriebė už rankų einančiai į balkoną žmonai ir, jas suspaudęs, išstūmė ją iš kambario.

Dažniausiai nukenčia moterys

Nuo metų pradžios rajono policijos komisariatais gavo 235 pranešimus apie smurtą, dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo ar fizinio skausmo sukėlimo buvo pradėti 127 ikiteisminiai tyrimai. Tik trimis atvejais buvo naudojamas psichologinis smurtas, visi kiti smurtautojai griebėsi fizinės jėgos. Seksualinio smurto atvejų mūsų rajone neužregistruota.
Dažniausiai nuo smurto kentėjo moterys – aukų skaičius jau viršijo šimtą (111), vienuolika kartų smurtą patyrė nepilnamečiai ir tik septynis karus smurto aukomis tapo vyrai. Dažniausiai smurtauja sutuoktiniai (51) bei sugyventiniai (50), užregistruota po vienuolika tėvų prieš vaikus bei vaikų prieš tėvus smurto atvejų.
36 smurtautojams skirtos sankcijos laikinai išsikelti iš gyvenamosios vietos, jeigu gyvena su smurtą patyrusiu asmeniu, arba nesiartinti prie aukos, nebendrauti ir neieškoti su ja ryšių. Dėl tokių sankcijų septynis kartus buvo kreiptasi į teismą, tačiau teismas jų neskyrė.
Vienuolikai asmenų skirtas dokumentų paėmimas, įpareigojimas registruotis policijos įstaigoje bei rašytinis pasižadėjimas neišvykti.
Penkiasdešimčia atvejų įtariamasis ir nukentėjusysis susitaikė, keturiasdešimt smurtautojų nuteisti pagreitinta tvarka, dvidešimt atvejų procesas baigtas baudžiamuoju įsakymu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto