Smurto apraiškų rajone kasmet daugėja

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nauji metai – senos bėdos. Pernai gavę rekordinį skaičių pranešimų apie smurtą, ir šiais metais pareigūnai po kelis kartus per dieną vyksta „gesinti“ tokių incidentų. Antradienį net trys rajono gyventojai dėl smurto artimoje aplinkoje atsidūrė policijos areštinėje.

Vyrai demonstravo jėgą

Pirmasis skambutis apie patirtą smurtą pareigūnus pasiekė jau prieš vienuoliktą valandą ryto iš buto Ventos gatvėje. Paaiškėjo, kad 49-erių metų vyras sumušė savo sugyventinę, už tai smarkuolis atsidūrė policijos belangėje.
Pavakarę Fermos kaime kilo konfliktas tarp sutuoktinių. Neblaivus (vėliau nustatyta 2,12 promilės) 26-erių metų vyras savo argumentams sutvirtinti griebėsi jėgos ir sumušė savo trejais metais vyresnę žmoną.
Aštuntą valandą vakaro policijos ekipažas skubėjo gesinti šeimyninio konflikto į Vytauto gatvę. Čia taip pat neblaivus (2,00 promilės) 42-ejų metų sugyventinis pakėlė ranką prieš devyneriais metais vyresnę savo gyvenimo draugę.
Visų šių smurtautojų atžvilgiu ikiteisminiai tyrimai pradėti dėl fizinio skausmo sukėlimo, už tai gresia laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Smurtas plinta

Praėję metai buvo rekordiniai pagal policijos gautus pranešimus apie smurtą – pareigūnus pasiekė net 674 pranešimai, arba net trimis šimtais daugiau negu 2013 metais. Tačiau ikiteisminiai tyrimai pradedami ne visuomet: tirti atsisakyta net 221 atveju (užpernai – tik 40).
Vis dėlto ikiteisminių tyrimų skaičius įspūdingas – 405 atvejai (beveik septyniasdešimčia daugiau nei užpernai ir per pusantro šimto daugiau nei 2012 metais).
Dažniausiai nuo smurtautojų kentėjo sugyventiniai (167), 121 atveju aukomis tapo sutuoktiniai, net 49 kartus vaikai pakėlė ranką prieš tėvus. Aukų, nukentėjusių nuo smurto, absoliučią daugumą sudaro moterys (323). Pernai į pareigūnus kreipėsi ir šešiasdešimt vyrų, patyrusių artimųjų smurtą, taip pat nukentėjo 29 nepilnamečiai.
Per metus policijos pareigūnai ištyrė keturis šimtus tokio pobūdžio nusikaltimų, 145 atvejais auka ir nukentėjusysis susitaikė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto