Smurto artimoje aplinkoje mažėja

Šiais metais tyrimų ir pranešimų apie smurtą artimoje aplinkoje skaičius gerokai atslūgo. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Tiek Lietuvoje, tiek mūsų rajone gerokai sumažėjo pranešimų ir ikiteisminių tyrimų, susijusių su smurtavimu artimoje aplinkoje.

Tyrimų skaičius atslūgo

Nuo praėjusių metų gruodžio vidurio, kai buvo priimtas Smurto artimoje aplinkoje įstatymas, iki metų pabaigos Mažeikių rajono policijos komisariate pranešimų apie smurtą buvo gaunama vidutiniškai po tris per dieną. Per dvi savaites iki metų pabaigos policijos pareigūnai priėmė 48 tokius pranešimus, buvo pradėti 26 ikiteisminiai tyrimai. Beveik visi tyrimai pradėti dėl fizinio skausmo sukėlimo, už tai gresia laisvės atėmimas iki vienerių metų. Nuo smurtautojų nukentėjo dvidešimt viena moteris.
Šiais metais tokių pranešimų ir tyrimų skaičius gerokai atslūgo. Per tris šių metų mėnesius rajono Policijos komisariate gauti 69 pranešimai dėl smurto artimoje aplinkoje, pradėti 54 ikiteisminiai tyrimai. Tik vienas tyrimas buvo pradėtas dėl psichologinio smurto, visi kiti – dėl fizinio.

Dažniau smurtaujama prieš moteris

Dažniausiai dėl smurto šiemet kentėjo moterys: net 46 ikiteisminiuose tyrimuose nukentėjusiomis pripažintos moterys, trijuose – vyrai, penkiuose – nepilnamečiai. Dažniausiai nuo smurto kentėjo sugyventiniai – 22 atvejai, sutuoktiniai – 18 atvejų.
23 įtariamieji buvo nuteisti pagreitinto proceso tvarka. Pasitaikė atvejų, kai įtariamieji ir nukentėjusieji susitaikė, tyrimai nutraukti, nesant nusikaltimo sudėties – tokių buvo 12.
Net 24 atvejais smurtautojai teismo buvo įpareigoti laikinai išsikelti iš gyvenamosios vietos, jeigu jie gyvena su smurtą patyrusiu asmeniu.
Statistika liudija, kad naujasis įstatymas veiksmingas. Visoje šalyje per keturis įstatymo galiojimo mėnesius policija gavo 9 819 pranešimų apie smurtą artimoje aplinkoje, pradėti 3 309 ikiteisminiai tyrimai. Šiemet pastebima tokių ikiteisminių tyrimų mažėjimo tendencija: sausį jų pradėta 1 176, vasarį – 734, kovą – 674.

Nukentėjo mažamečio akivaizdoje

Balandį tokių ikiteisminių tyrimų buvo pradėti keturi, trys iš jų – pastarosiomis dienomis.
Balandžio penkioliktąją ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal dvidešimtmetės J. Tumo-Vaižganto gatvės gyventojos pareiškimą. Jame teigiama, kad balandžio keturioliktąją apie pirmą valandą nakties viename iš Naftininkų gatvės butų ją sumušė bei fizinį skausmą sukėlė neblaivus M. L. Merginą vyriškis sumušė mažamečio vaiko akivaizdoje.
Antradienį pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal 49-erių metų Pavenčių gatvės gyventojos pareiškimą. Moteris pareigūnus informavo, kad ją balandžio vienuoliktosios vakarą namuose sumušė vyras. Mažeikių ligoninės priėmimo skyriuje pareiškėjai buvo nustatytas kairiojo žasto sumušimas.
Trečiadienio vakarą konfliktas kilo Kapėnuose. 31-erių metų V. V. spyrė penkeriais metais jaunesnei sugyventinei į veidą ir prakirto lūpą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto