Smurto šeimoje prevencijai – Krizių centro paskaita

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Antradienį buvo minima Tarptautinė kovos prieš moterų prievartą diena. Konstatuota, kad smurto šeimose nemažėja, be to, daugėja nuskriaustų moterų.

Moteriai – vyriškio smūgiai

Net ir tokią dieną neapsieita be smurto prieš moterį – pranešimas apie smurtaujantį sugyventinį mažeikiškius policijos pareigūnus pasiekė apie pirmą valandą po pietų – iš buto Sodų gatvėje.
Nuvykę į nurodytą vietą policininkai išsiaiškino, kad prieš sugyventinę ranką pakėlė neblaivus (2,42 promilės alkoholio) 44-erių metų mažeikiškis. Pareigūnai jį išsivežė ir dviem paroms uždarė į policijos areštinę. Dėl vyriškio veiksmų pradėtas ikiteisminis tyrimas.
„Smurtas šeimoje – tai viena didžiausių ir aktualiausių problemų mūsų visuomenėje. Visais įmanomais būdais su tuo yra kovojama, tačiau gautų pranešimų apie galimus smurto atvejus skaičius rodo, kad ši blogybė klesti. Vadinasi, kažkas vis dar yra nepadaryta“, – konstatavo  bendruomenės pareigūnė Violeta Grigaitienė.
Per dešimt šių metų mėnesių Mažeikių rajono policijos komisariate registruota 511 pranešimų apie galimą smurtą artimoje aplinkoje, pradėta 317 ikiteisminių tyrimų. Iš jų 283 – dėl fizinio smurto, 34 – dėl psichologinio smurto, 1 – dėl seksualinio, 2 – dėl ekonominio.

Kviečia į paskaitą

Ikiteisminių tyrimų dėl fizinio smurto tarp artimųjų mūsų rajone kiekvienais metais taip pat daugėja. 2013-aisiais jų buvo pradėta 337, užpernai – 248.
Pagal statistiką, didžiausią dalį nukentėjusiųjų nuo smurto sudaro moterys – 245, vyrai – tik 55.
Pernai nuo artimųjų nukentėjo 281 moteris, užpernai – 216.
81 smurtautojui šiais metais taikytos sankcijos – įpareigojimas laikinai išsikelti iš gyvenamosios vietos, jeigu jis gyvena su smurtą patyrusiu asmeniu, bei įpareigojimas nesiartinti prie smurtą patyrusio asmens, nebendrauti, neieškoti ryšių su juo.
Tačiau net 119 nusikaltimų baigėsi įtariamojo ir nukentėjusiojo taikos sutartimi.
Siekiant užkirsti kelią šiai blogybei, trečiadienį 18 valandą Mažeikių rajono policijos komisariato salėje Telšių krizių centras organizuoja paskaitą „Bendravimas šeimoje: kas mus vienija, o kas skiria? Kaip galima sustabdyti netinkamą šeimos nario elgesį?“
Gyventojai kviečiami aktyviai dalyvauti renginyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto