Socialiai remtiniems – rinkliavos už atliekas lengvatos

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Savivaldybės tarybos sprendimu nuo liepos mėnesio įsigalios dvi naujos vietinės rinkliavos už atliekų surinkimą ir tvarkymą lengvatos. Savivaldybėje žiniasklaidos atstovams buvo surengta spaudos konferencija, kurioje ir pristatytos lengvatos.

Grąžins pusę sumos

Sumokėtos rinkliavos sumos 50 proc. lengvata bus taikoma Socialinės paramos skyriuje.
Šia lengvata gali pasinaudoti gaunantieji socialinę pašalpą, jei per kalendorinius metus socialinė pašalpa mokama trumpiau nei 6 mėnesius; vienas gyvenantis nedirbantis asmuo, sulaukęs pensinio amžiaus; vienas gyvenantis: nedirbantis asmuo, išankstinės pensijos gavėjas arba neįgalusis, kurio pajamos (lyginant 3 praėjusiųjų mėnesių iki kreipimosi gautas vidutines pajamas) neviršija 1,5 VRP (153 eurų).
Pretenduojantys į šią lengvatą su asmens tapatybės dokumentu, prašymu ir mokėjimo kvitu turi kreiptis į Socialinės paramos skyrių, kaimiškųjų seniūnijų gyventojai – į seniūnijos socialinius darbuotojus.

Reikia kreiptis į TRATC atstovą

Rinkliavos 50 procentų lengvata taikoma UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centre“ (TRATC). Ši lengvata taikoma nedirbantiems darbingo amžiaus asmenims (bet ne daugiau kaip dviem), kuriems nustatytas iki 40 procentų darbingumo lygis ir kurie gyvena gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto objekte vieni arba su vienu nedirbančiu senatvės pensijos amžiaus asmeniu, arba su vienu asmeniu, kuriam nustatytas iki 40 procentų darbingumo lygis.

Daugiau apie lengvatas – „Santarvės“ laikraštyje.

14 Atsakymų į “Socialiai remtiniems – rinkliavos už atliekas lengvatos”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  normaliam, dirbančiam žmogui belieka….E M I G R U O T I su šeima. teisybės lIETUVOJ NĖRA IR NEBUS.

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  nenervinkit, kai duoda pasalpininkam negaliu klausyt, turiu drauge pasalpininke. Ji nauju mersiuku laksto, kuris ant mamytes registruotas, sugyventinis norvegijoj dirba. nulekia i globos skyriu su konjekeliu, be eiles priima, pasaka gyvena

 3. cha parašė:

  Man baisaiai idomu, kokias galias turi musu meras? KA KONKRECIAI jis yra atlikes mazeikieciu labui? Kas atsakys? ir dar KLAUSIMELIS- santarve rase, kad Taryba turi svarstyti Butu ukio aptarnavimo mokesti, kuri mes visi mokam, t. y. jo sumazinima. KADA SULAUKSIM?!

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  būtų labai gerai, jei socialinio darbo organizatoriai atidžiau žiūrėtų, kaip gyvena ,,socialiai“ remtini. yra labai nemažai atvejų, kai gyvena labai gerai, ir, ne pagal pajamas, o gauna visas pašalpas ir kompensacijas. dasidės dar ir lengvatos už šiukles. trūksta žodžių. dažnai ir nelegalus darbas, nelegali prekyba neakcizinėmis prekėmis.

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  Gyvenam dviese. Toli nuo mūsų gyvena buvęs komunistas. Tai iš jo vieno gal kokius10 kartų daugiau išveža šiukšlių, nei iš mūsų dviejų pensininkų , o mokame, ko gero, tiek pat. Aš už tai , kad tik buvę komunistai už likusius apmokėtų visas TRATC išlaidas. Galėtų nors taip komunistai savo kaltę išpirkti prieš dorus Lietuvos piliečius, bet iš komunistų šito nesulaukti , nes jie tik žiūri, kaip savo kapšus toliau pildyti.

 6. zita parašė:

  as ir uz tai kad nuo zmoniu skaiciaus butu mokama ,salia gyvena kaimynai 4 zmones ,tai pastovei keliauja su siuksli maisiukais ,o as per savaite karta,as uz tai kad butu skaiciuojama nuo zmoniu skaiciaus bute.

 7. Marija parašė:

  Taip nieko gero ir nesulaukeme. is naujo mero . Gyvenu viena karta per savaite isnesu 10ltr maiseli ,. salia gyvana 5 asmenu seima, ji kasdien po 25 l , o mokame TA PACIA SUMA ! tai . kur cia TEISYBE ! . Tik neaisku kaip Akmenes, Joniskio rajonai moka ne nuo buto, o nuo zmoniu skaiciaus . Jug siukslina ne butas o jame gyvenantys gyventojai. Geda tikrai ,kad meras nesugebejo iatasyti tokios nesamones .

 8. to petrui parašė:

  Jei vienas neša šiukšles su 10l talpa , o keturi šiukšles neša su 0,25l talpomis, tai vienodai jie išneša šiukšlių , bet jei ……., tada gali ir mažiau arba daugiau išnešti šiukšlių. Rinkos sąlygomis vartotojai moka tiek, kiek kainuoja paslauga , esant monopoliui – tiek, kiek nori/gali monopolistas. Ir nesvarbu, ar bus skaičiuojama už kvadratus, ar nuo žmonių skaičiaus: monopolistas galimą pinigų kiekį pasiims. Kadangi pasiimti daugiau galima skaičiuojant už kvadratus, tai taip ir skaičiuoja. Tenys ne tam į merus ėjo , kad juo tapęs, kažkokiam petrui atsakinėtų -prieš rinkimus reikėjo klausinėti.

 9. tikrai parašė:

  jo gulejau ligoninej su tokia ponia , per metus sake 11karta guli, vis girta atveza. Visos apstulbusios buvom, pasalpa gauna, birzoj registruota, uz siuksles puse sumos grazina, nu pasaka. GERK, nemokamai ispagirioja, dar nuolaidos, pasalpos, nesvarbu, kad ipucia 3,00promiliu, NETIKRINA DARBUOTOJAI, nes tokiem uzdirbkim ir pasalpas, kompensacijas. Yra zmoniu kuriem reikia, sunku atskirti aisku, bet istaigos turetu dirbti ranka rankon

 10. Vardas (privalomas) parašė:

  Mažeikiuose daug žmonių,kurie varganai gyvena.. Kodėl jie turi dar ir už socialiai remiamus mokėti?

 11. petras parašė:

  Reikia skaičiuoti nuo žmonių skaičiaus bute už atliekų atsiskaitymą! Ar keturi ar vienas daugiau išneša šiukšlių? Kodėl nėra teisybės? Kur galime kreiptis šo klausimo išsprendimo pagaliau? Gal ponas Tenys gali atsakyti ,kodėl taip yra?

 12. ir parašė:

  CK taryba nusprende….

 13. viltė parašė:

  o kam valdžiai vargintis,paskaičiavo nuo buto ir ramūs kaip belgai

 14. jana parašė:

  Apskaiciuojant mokesti naudojamas sovietinis lygiavos pagrindas.Kodel tokia neteisybe ,skaiciuojant mokesti uz atliekas.Vienas gyvenantis zmogus moka tokia pat suma kaip ir seima susidedanti is 4 ar5 asmenu,jug jie daugiau sunaudoja visko daugiautai ir atlieku lieka daugiau. atlieku lieka.Be to kaimo gyventojai mazai ismeta siuksliu, nes kas dega sudeginame krosnyje, maisto atliekas , darzoves likusias dedame i kompostine.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto