Socialiai remtinoms šeimoms išdalyti dūmų detektoriai

Mažeikių priešgaisrinės priežiūros poskyrio inspektorius Vaclovas Česnauskas (dešinėje) su detektoriaus veikimo principu supažindino Rubikų kaimo gyventoją. Nuotrauka iš PGT archyvo

Artėjant šaltajam metų sezonui kelioms socialiai remtinoms šeimoms įteikti aštuoni dūmų detektoriai, kurie pagerins jų būsto priešgaisrinį saugumą.


Įteikė dūmų detektorius

Vykdydami prevencinę akciją „Saugus būstas“ Mažeikių valstybinės priešgaisrinės priežiūros  poskyrio pareigūnai kartu su socialiniais darbuotojais ir rajono Savivaldybės atstovais apsilankė keliose seniūnijose. Vienur jie įtaisė, kituose namuose jų gyventojams įteikė autonominius dūmų detektorius. 
„Lankėmės Tirkšlių, Šerkšnėnų ir Viekšnių seniūnijose. Šeimas, kurioms įteikėme dūmus detektorius, mums rekomendavo seniūnijų socialinės darbuotojos. Tikimės, kad šie prietaisai padės išvengti skaudžių nelaimių, kai ugnyje dingsta visas sukauptas turtas ir nukenčia žmonės“, – sakė poskyrio inspektorius Vaclovas Česnauskas.
Didelės priežiūros nereikalaujantis dūmų detektorius skirtas tam, kad praneštų apie kilusį gaisrą ir žmonės spėtų laiku evakuotis iš patalpų. Prietaisas reaguoja į pirminius gaisro požymius – dūmus ir skleidžia šaižų bei spigų pavojaus signalą, kuris prižadina šeimininkus iš miego.


Tikrins priešgaisrinę būklę 

„Autonominiai dūmų detektoriai buvo įsigyti iš civilinei saugai skirtų lėšų, planuojame ir ateityje jų dar nupirkti ir įteikti ar įrengti socialiai remtinų šeimų būstuose. Ne paslaptis, kad tokiuose būstuose priešgaisrinė sauga nėra pirmoje vietoje, tad stengsimės bent taip sumažinti gaisrų pavojų“, – sakė rajono Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vyriausiasis specialistas civilinei saugai Antanas Murauskas. 
Nuo spalio rengiama akcija „Kūrenkime saugiai“, kurios metu poskyrio pareigūnai važinės po rajono seniūnijas, lankys socialiai remtinas šeimas, tikrins priešgaisrinę būklę jų namuose ir dalys patarimus, kaip ją pagerinti.
Artėjant šaltajam metų sezonui specialistai pataria nuolat tikrinti, ar namuose esančių elektros įrenginių laidai nėra nutrūkę, ar nepažeista jų izoliacija, kad dėl naudojamų elektrinių šildytuvų nekiltų gaisrai. Šildymo sezono metu būtina tikrinti ir šalinti šildymo sistemos defektus, ypač didelį dėmesį atkreipti į krosnis ir dūmtraukius. Pastaraisiais būtina susirūpinti jau dabar, prieš pradedant jų eksploataciją.
Per aštuonis šių metų mėnesius mažeikiškiai ugniagesiai gelbėtojai vyko į 228 gaisrus, kuriuose žmonių aukų išvengta, traumuoti trys gyventojai.

One Reply to “Socialiai remtinoms šeimoms išdalyti dūmų detektoriai”

  1. tik parašė:

    skaityk apie dumu detektorius,uzsimane kiaule bananu…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto