Socialinė partnerystė padeda siekti veiklų tęstinumo

Socialinės partnerystės sutartį pasirašė Raimonda Šalkauskienė ir Valentinas Semčenko. Nuotr. iš „Jievaro“ pagrindinės mokyklos archyvo

Mažeikių „Jievaro“ pagrindinės mokyklos direktorius Valentinas Semčenko ir viešosios įstaigos „Vilties erdvė“ direktorė Raimonda Šalkauskienė pasirašė socialinės partnerystės sutartį.

Galimybė dalytis informacija

Socialiniais partneriais yra vadinamos įstaigos bei organizacijos, vykdančios panašaus pobūdžio veiklas, siekiančios glaudesnio bendravimo ir tuos siekius įtvirtinančios socialinės partnerystės sutartimis.
Pasak „Jievaro“ pagrindinės mokyklos vadovo V. Semčenko, viena iš „Vilties erdvės“ teikiamų paslaugų yra dienos priežiūra.
„Todėl „Vilties erdvė“ gali būti vieta, kurioje tęsis mūsų mokyklą baigiančių vaikų tolimesnis ugdymas, užimtumas. Kitas dalykas toks, kad mokykloje vyksta vadinamieji administraciniai pasitarimai. Jų metu svarstome apie tolesnį auklėtinių socializacijos procesą – kur, kaip, ką jie veiks po mokyklos baigimo ir panašiai. O „Vilties erdvei“, kai pradeda lankyti vienas kitas mūsų buvęs mokinys, mūsų mokyklos darbuotojai gali pateikti informaciją, kaip su jais dirbti, į ką atkreipti dėmesį, kokie yra konkretaus žmogaus poreikiai, įpročiai“, – apie bendradarbiavimo planus kalbėjo mokyklos direktorius.

Socialinių partnerių turi ir daugiau

Pašnekovas sako, kad norisi mokinius išvesti į visuomenę bei palaikyti draugiškus ryšius su kitomis mieste ir rajone veikiančiomis įstaigomis, organizacijomis.
„Jievaro“ pagrindinės mokyklos bendruomenė turi ir daugiau socialinių partnerių. Direktorius, bendraudamas su „Santarve“, paminėjo keletą su jais įgyvendinamų sumanymų. Drauge su Mažeikių sporto mokykla „Jievaro“ pagrindinės mokyklos bendruomenė vykdo programą „Išmok plaukti“. Su dailės mokykla bendradarbiaujama meno terapijos klausimais. Į parduotuvę „Aqua“ mokiniai kartais eina pasižiūrėti akvariumų su žuvytėmis, šioje parduotuvėje buvo surengta „Jievaro“ mokyklos mokinių darbų parodų gamtos tematika.

Turi įvairių sumanymų bei planų

„Vilties erdvės“ direktorė R. Šalkauskienė sako, kad tęstinumas, ypač kalbant apie proto negalių turinčius vaikus, iš tiesų yra labai svarbus dalykas.
Pašnekovės teigimu, jos vadovaujamos įstaigos vizija ir siekis yra „Jievaro“ pagrindinės mokyklos bendruomenei, vaikų tėveliams prisistatyti, kas yra „Vilties erdvė“, kokie tikslai joje puoselėjami, kokiomis vertybėmis vadovaujamasi, kokios paslaugos teikiamos ir koks mokestis už jas taikomas. „Ateityje, pasitarę su mokyklos bendruomene, gal organizuosime atvirų durų dienas, įgyvendinsime bendras projektines veiklas. Žodžiu, gyvenime kartais taip būna, kad vienokių ar kitokių paslaugų dairaisi kažkur toli ir praleidi pro akis, kad visa tai galima gauti čia pat, Mažeikiuose“, – kalbėjo pašnekovė.
Kai kurie „Vilties erdvės“ dienos centro lankytojai ir grupinio gyvenimo namų gyventojai yra lankę ir baigę „Jievaro“ pagrindinę mokyklą. Tai ir jie, ir „Jievaro“ pagrindinės mokyklos mokytojai vieni kitus pažįsta. O ir vaikai, kurie šiandien mokosi „Jievaro“ mokykloje, kai iš „Vilties erdvės“ klientų išgirsta apie gaunamas paslaugas, veiklas, emocinę būseną – tai yra informacija „iš pirmų lūpų“, o ne kieno nors perpasakota.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*