Socialiniai darbuotojai minėjo profesinę šventę

Šventės metu nusipelniusiems socialiniams darbuotojams įteikta daugybė rajono Savivaldybės mero padėkos raštų. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=216 template=caption]Ketvirtadienį į Lietuvos socialinių darbuotojų šventę rinkosi šį darbą dirbantys Mažeikių rajono žmonės. Jiems šventinę nuotaiką kūrė koncertą surengę Merkelio Račkausko gimnazijos auklėtiniai, o intarpus užpildė sveikinimo kalbos ir padėkos.

Dirba įvairiose įstaigose

Aštuntą kartą Lietuvoje oficialiai minimą Socialinių darbuotojų dieną Mažeikiuose mini apie 180 socialinių darbuotojų iš šešių šios paskirties įstaigų: Socialinių paslaugų tarnybos, Vaikų našlaičių ir senelių globos namų, Nakvynės namų, „Vilties erdvės“, Paramos šeimai bei Bendruomenės centrų. Socialiniai darbuotojai dirba ir seniūnijose, mokyklose, Psichikos sveikatos centre, ligoninėje.
Lietuvoje socialinį darbą dirba apie 6 tūkstančius žmonių.
Sveikinimo žodžius socialiniams darbuotojams tardamas Mažeikių dekanas kanauninkas Zenonas Degutis kalbėjo apie socialinių darbuotojų darbo prasmę ir reikalingumą, jų pasiaukojamą, altruizmą, kai jie kasdien turi savo globotiniams skleisti šilumą, pagalbą ir gėrį.
Už prasmingą ir neabejotinai svarbų darbą susirinkusiesiems dėkojo Židikų parapijos klebonas Egidijus Jurgelevičius.

Daug apdovanojimų

Socialiniams darbuotojams už gerą darbą buvo įteikti padėkos raštai. Tarp pagerbtųjų – rajono Socialinės paramos skyrius, Vaikų našlaičių ir senelių globos namų direktorė Birutė Vaičkienė, Socialinių paslaugų tarnybos vadovė Zita Jonauskienė, Nakvynės namų direktorius Antanas Krivickas.
Viešosios įstaigos „Vilties erdvė“ direktorei Stasei Radeckienei įteikta vasario mėnesį skelbta nominacija už ilgalaikę ir sistemingą pagalbą sutrikusio intelekto žmonėms. Šios nominacijos direktorė nusipelnė kaip neįgaliųjų integracijos proceso Mažeikių rajone ir Lietuvoje pradininkė.
„Dirbu ne dėl apdovanojimo, dirbu kaip reikia dirbti, kaip aš moku dirbti. Ši nominacija ne man vienai, o visiems socialiniams darbuotojams: tai mūsų darbo įvertinimas. Dėkoju visam savo  kolektyvui, tikiuosi, kiek man yra Dievo skirta, savo darbą tęsiu toliau“ , – atsiimdama nominaciją kalbėjo S. Radeckienė.

Darbo gairės – iš XVI amžiaus

Lietuvos socialinių darbuotojų diena Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos iniciatyva kasmet rugsėjo 27 dieną švenčiama nuo 2004 metų.  Šventės data pasirinkta atsižvelgus į tai, kad 1993 metais rugsėjo mėnesį įvyko pirmasis Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos suvažiavimas.
Ši diena siejama ir su šv. Vincento Pauliečio, buvusio kunigo pamokslininko, gyvenusio XVI a. Prancūzijoje, vardu. Jis laikomas socialinio darbo pradininku.
Šv. Vincentas Paulietis skatino žmones vadovautis krikščioniškosios pagalbos kitam tiesomis ir teigė, kad išalkusį reikia pavalgydinti, ištroškusį – pagirdyti, vargšą – aprengti, keleivį – priglausti, kalinį – sušelpti, ligonį – aplankyti, o mirusį – palaidoti.
Šios nuostatos yra ir dabartinių socialinių darbuotojų pagrindinės darbo gairės.

7 Atsakymai į “Socialiniai darbuotojai minėjo profesinę šventę”

 1. Šideikienei parašė:

  Kodėl pati neatėjai pasveikinti dvasingai socialinių darbuotojų?

 2. Lapytei parašė:

  Manau Lapytei reikėtų prie soc. darbuotojo specialybės neprošal pasimokyt ir etiketo…

 3. Lapytei parašė:

  Manau Lapytei reikėtų prie soc. darbuotojo spesialybės neprošal pasimokyt ir etiketo…

 4. Šideikienei parašė:

  Tavo gyvenimo kredo-skundas, nesvarbu apie ką jis……vistiek ne į temą

 5. Antanui ir Daivai parašė:

  O tamstoms tik pinigai turi vertę?

 6. Daiva Šideikienė parašė:

  Kaip rašė A. Petravičius – ,,Tai yra bedvasė padėka ir bedvasė vaidyba.“

 7. Antanas parašė:

  Ir vėl kalnai beverčių padėkos raštų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto