Socialiniame tinkle „darbuojasi“ sukčiai

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Socialiniame tinkle platinama įtartino turinio žinutė, kuria žadama grąžinti sumokėtus mokesčius

Lengvatos – tik deklaravusiems pajamas

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) praneša, jog socialiniame tinkle „Facebook“ plinta pranešimai, raginantys susisiekti su pranešimo autoriais ir pasinaudoti galimybe susigrąžinti 15 proc. sumokėto gyventojų pajamų mokesčio.
VMI primena, kad pasinaudoti galiojančiomis gyventojų pajamų mokesčio lengvatomis galima deklaruojant pajamas.
Šiemet tai padaryti dar galima už paskutinius 5 metus: pradedant 2011 metais ir baigiant 2015 metais.

Tikslas – išgauti papildomos informacijos

Už 2015 metus iš privalėjusių 843 tūkst. pateikti deklaracijas gyventojų, to dėl įvairių priežasčių dar nepadarė šiek tiek daugiau nei 90 tūkst. gyventojų.
„Norint deklaruoti pajamas nereikia kreiptis į jokius pagalbininkus. Tereikia prisijungti prie Elektroninio deklaravimo sistemos ir, jei dar nėra deklaruotos pajamos, jas deklaruoti“, – teigia VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė, akcentuodama, kad pajamas deklaruoti galima ir atvykus į artimiausią VMI aptarnavimo skyrių, kur specialistai nemokamai patars, kaip tai padaryti ir, reikalui esant, padės atlikti privalomus veiksmus.
VMI pažymi, kad kilus įtarimams, jog kažkas bando pasinaudoti jūsų asmens duomenimis, kad išgautų papildomos informacijos, gyventojai turėtų kreiptis bendruoju pagalbos telefonu 112

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto