Sodininkai siekia išlaikyti aptvertą teritoriją

Sodininkų bendrijoje „Rasa“ stovintys vartai tapo tikra kliūtimi tiek pėstiesiems, tiek dviratininkams. Autorės nuotr.

Apie 40 metų „Rasos“ sodininkų bendrijos teritoriją juosė tvora su rakinamais vartais. Taip jos nariai saugojosi nuo pašalinių žmonių „pasivaikščiojimų“, vagysčių ir kitų galimų nusikaltimų.
Tačiau vieną šios vasaros dieną teritoriją saugančių vartų nebeliko, nes, vykdant Ventos upės slėnio sutvarkymo statybos projektą, buvo įrengtas pėsčiųjų-dviračių takas, kuriuo visi gyventojai gali laisvai judėti.
Toks sprendimas supykdė sodininkus, jie kreipėsi pagalbos į įvairias institucijas, tačiau nieko nepešė – teisės aktai šiems žmonėms nepalankūs, nes bendrijos teritorijoje esantys valstybiniai keliai – ne jų nuosavybė.
Visas rašinys – antradienio „Santarvės“ laikraštyje.

6 Atsakymai į “Sodininkai siekia išlaikyti aptvertą teritoriją”

 1. Antanas parašė:

  Šiaip kaip ir viską Mažeikiuose daroma atžagriom rankom. Ėjome takų per sodus, žinote vaizdas ne koks. Apsivertę, apsitvėrę, einant reikia saugotis, kad mašina neužlėktų. Be to reikia gerai orientuotis tame sode, kad rastum iš jo išėjimą į Tirkšlių kelią. Galėjo dar puskilometrį dadėti ir būtų galima išeiti ties Juodpelkio parku ir puikiausiai baigti pasivaikščiojimą. Taip kaip ir apžvalgos aikštelė pavenčiuose. Venta nesimato per nudžiūvusius medžius, apžėlusius krūmus. Bet kam tai rūpi. Mažeikiai neturi šeimininko.

 2. Anonimas parašė:

  Palei adresą tai seniai nebe sodai, o miesto teritorija. Bet tvarka kaip kolūkyje. Gyvenam ten ir vargstam kaip kokiam kaime.

 3. zombiai atreida nuo ventos puses parašė:

  Tada patarimas sodininkams-isirenkite pas save maximas, mokyklas bankus ir miesta nei kojos. jei mes miesteiciai negalime vaikscioti, kodel jus galite vaikscioti po miesta? gal mums irgi apsitverti?
  kazkokie laukiniai ten gyvena. matyt visi possovietinio palikimo, jie tik uzdari, viskas tik ju ir niekas niekam cia nerupi. Beje tame patvory, jau kitoje puseje, laiko kazkokias dezes, budas, lentas siuksles. Kodel mes i ju teritorija eiti negalim, o „musu“ teritorijoj laiko siuskles?

 4. Jonis parašė:

  Niekad nesupratau ir nesuprasiu ,kodel po privacias teritorijas turi vadalotis pasaliniai ir be to tik ten tera vieta vaikscioti ? Gal prie tvenkiniu reikejo takelius normalius irengt ? Vot anekdotas , uz milijonus irengt takelius ir nesugebet ju padengt kieta danga

 5. šaunu parašė:

  Dabar bent bus galima pasivaikščioti normaliai, o tai apsitvėrė tvoromis, ir vaizduoja ponus! Žemė valstybinė, praėjimas visų!

  1. Priminimas parašė:

   Kokia valstybinė, kai viskas privatizuota? Matėte užrašus: privati valda. Net prie miško. Tai sovietiniais laikais buvo viskas bendra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto