Sodininkai taip pat galės prašyti kompensacijų už nuotekų valymo įrenginius

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Penktadienį posėdžiavusi Savivaldybės taryba patvirtino tvarkos aprašo pakeitimus dėl individualių nuotekų valymo įrenginių arba nuotekų kaupimo rezervuarų įsigijimo dalinio kompensavimo.
Paraiškas daliniam kompensavimui gauti galės teikti gyventojai, savo gyvenamąją vietą deklaravę Mažeikių rajono savivaldybėje.
Pagal iki šiol galiojusią tvarką, sodininkai kompensacijos galėjo prašyti tik tada, jei sodo sklype turėjo įregistruotą gyvenamą namą.

Toks aprašo pakeitimas buvo priimtas Seimo narės Laimos Nagienės iniciatyva. Parlamentarė į Savivaldybę kreipėsi sulaukusi sodų bendrijų prašymo.
„Santarvė“ jau rašė, kad praėjusiais metais pirmą kartą iš Savivaldybės biudžeto 30 tūkst. eurų buvo skirta individualių nuotekų valymo įrenginių arba nuotekų kaupimo rezervuarų įsigijimui iš dalies kompensuoti. Ši parama sulaukė didelio susidomėjimo, tačiau jos užteko tik kas aštuntam prašančiajam. Gauta 261 paraiška, patenkinta – 31, arba vos 12 proc.

Pareiškėjui kompensuojama 50 proc. individualaus nuotekų valymo įrenginio arba nuotekų kaupimo rezervuaro įsigijimo vertės, bet ne daugiau kaip 1 250 eurų.
Vadovaujantis aprašu, prioritetas buvo skirtas šioms asmenų grupėms: daugiavaikėms šeimoms; socialinę paramą gaunantiems asmenims; jei būste gyvena neįgalus asmuo.
Paraiškų teikėjai, negavę kompensacijos dėl nepakankamų 2021 m. biudžeto lėšų, yra įtraukti į rezervinį sąrašą.

Nuotekų valymo įrenginiai būtini ir nuosavuose namuose, todėl verta pasidomėti statant ar remontuojant namą.

2 Atsakymai į “Sodininkai taip pat galės prašyti kompensacijų už nuotekų valymo įrenginius”

  1. Auksinis kardas parašė:

    Kokios skolos, už ką? „Yra labai didelė žmonių negavusiu už praeitus metus“?!? Jūs bent pats suprantat, ką čia rašinėjat? Ar čia po audringo savaitgalio, vis dar „atchodai“ tebeina?

  2. pirma skolas atiduokit parašė:

    Pirmiausia tegu atiduoda skolas, yra labai didelė žmonių negavusių už praeitus metus. Būtų malonu, kad kaimiškas vietoves sutvarkytų… PINIGŲ nėra, o finansuoti nori, keistas požiūris.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto