„Sodroje“ – mažeikiškio dailininko darbų paroda

Jono STRAZDAUSKO nuotrauka

„Sodros“ Mažeikių skyriaus vestibiulyje atidaryta personalinė mažeikiškio dailės mokytojo Aleksandro Novako miniatiūrų, grafikos bei tapybos darbų paroda.
Naujausius dailininko darbus galima bus apžiūrėti visą spalio mėnesį.

Nustebino naujumu

Mažeikiškiai labiau įpratę matyti dailės mokytoją A. Novaką rengiant ir pristatant savo mokinių, suaugusių kūrėjų grupės ar kurios nors mokyklos mokinių darbų parodas, nors kasmet Mažeikių visuomenei stengiasi parodyti ir savo darbus – dalis jų paskui iškeliauja į bendras parodas kituose miestuose. Parodos atidarymo metu poetinę nuotaiką kūrė mažeikiškė poetė Asta Brazaitienė, skaitydama savo rudeniškas eiles.
„Aleksandrą kaip kūrėją labai gerbiu ir noriu pasakyti, kad ši jo darbų paroda nustebino visišku naujumu: detalėse jis išsaugojo savo braižą, bet yra pradėjęs naują kūrybos etapą.
Šiais metais su juo bendrauti tenka mažiau, tad nežinau, kokie jo kūryboje ar gyvenime įvyko pokyčiai, bet paroda rodo, kad prasideda naujas etapas. Tai kuria ir spalvų gama, ir kiek kitoks braižas“, – kalbėjo mažeikiškė.

Rengiasi kitoms parodoms

Ši A. Novako darbų paroda – lyg pasiruošimas, darbų atranka kitoms parodoms.
„Paprastai dalyvauju bendrose dviejose – didelio formato darbų bei miniatiūrų parodose Šiauliuose. Pirmoji mano personalinė paroda Mažeikiuose buvo jau šiame amžiuje, o praėjusio amžiaus pabaigoje darbų parodą surengiau Šiauliuose. Palyginus su ankstesnėmis mano rengtomis asmeninėmis parodomis, truputį pasikeitė tapyba, grafikos darbai. Taip ir judam į priekį. Daugiau kažką apie savo darbus pasakyti negaliu – į juos reikia žiūrėti, o ne apie juos kalbėti“, – įsitikinęs menininkas.
Parodoje matome nemažai miniatiūrų – jas kurdamas dailininkas bando eksperimentuoti, yra stiklo, mažosios plastikos bei keletas aerozoliniais dažais bei mišria technika, akrilu atliktų darbų.
Pasak A. Novako, dalyvaujant tarptautinėse miniatiūrų parodose ir norint, kad dailininkas būtų pastebėtas, nuolat reikia pademonstruoti, įnešti kažko naujo.
„Kad tavo darbus parodoje kažkas pamatytų, kad jie nesiniveliuotų su kitais, pradedu eksperimentuoti. Miniatiūras darau arba su plastiku, arba su stiklu. Yra darbų, kuriuos kurti reikia kelias dienas, yra ir tokių, kuriuos pradedi kurti, paskui kažko pritrūksta ir jie atidedami ir prie jų sugrįžtu ir užbaigiu prieš pat parodą“, – kalbėjo pedagogas.

Eksperimentuojama ir per pamokas

Eksperimentuoti, anot parodos autoriaus, priverčia pats gyvenimas, be naujovių ieškojimų, atradimų neapsieinama ir dirbant dailės mokytoju – kažkokias detales ar elementus galima ir reikia pasiūlyti  vaikams pamokų metu.
„Noriu, kad per pamoką kažką sukurtų ir vaikai, bet sąlygos ne visada leidžia įvykdyti visus sumanymus ar įgyvendinti visas mintis, bet yra tokių dalykų, kad ir darbus su nekarštu plastiku –  per pamoką kažką kitokio galima padaryti“, – kalbėjo A. Novakas.
Pats dailininkas labiau linkęs prie grafikos darbų – net jo miniatiūros išpildytos grafiškai – labiau dominuoja linija.

One Reply to “„Sodroje“ – mažeikiškio dailininko darbų paroda”

  1. Reikia mokėti džiaugtis parašė:

    Super. Daugiau grožio,mažiau pagiežos. Ačiū.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto