Sodų mokykloje – nepagrįstos baimės

Nuo 2015-ųjų rugsėjo 1-osios Lietuvoje nebeliks vidurinių mokyklų. Pagrindine tapsiančios Sodų mokyklos vadovybė mato grėsmę, kad ateityje dėl mažėjančio moksleivių skaičiaus mokykla gali būti ir visai uždaryta. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Įgyvendinant Švietimo įstatymą, nuo 2015-ųjų rugsėjo 1-osios dienos Lietuvoje nebeliks vidurinių mokyklų. Mažeikių Sodų ir „Jaunystės“ vidurinės mokyklos nuo 2014-ųjų metų nebeformavo vienuoliktų klasių komplektų, tad išleidusios paskutiniąsias abiturientų laidas rugsėjį pasitiks su nauju – pagrindinių mokyklų statusu.
Sodų vidurinės mokyklos vadovai nerimauja: yra grėsmė, jog ateityje dėl mažo mokinių skaičiaus ši įstaiga apskritai gali būti uždaryta. Jie pagalbos, užtarimo kreipėsi į politikus.
Praėjusią savaitę Mažeikių rajono savivaldybės Tarybos opozicijos nariai Lina Rimkienė, Alvydas Balčiūnas ir Linas Memys pakvietė dalykinio pokalbio Sodų vidurinės mokyklos vadovus – direktorę Birutę Liutkuvienę, pavaduotojas ugdymui Virginiją Tupikaitę-Jasutienę, Aliną Bernotienę ir mokyklos tarybos pirmininkę mokytoją Ritą Meškienę bei Švietimo skyriaus vadovą Apolinarą Stonkų.
Susitikimo tikslas buvo aptarti įsisenėjusias šios mokyklos problemas bei įvairius jų aspektus,  paieškoti bendrų sąlyčio taškų, sprendimo būdų.
„Iš pokalbio su mokyklos direktore bei kolektyvu suprantu, kad sistema gali pakrypti taip, jog didžiulė mokykla, esanti miesto centre, saugioje, gražiai sutvarkytoje zonoje, galinti talpinti 1200 moksleivių, ateityje gali likti be mokinių ir būti uždaryta“, – svarstė opozicijos lyderė L. Rimkienė.
Tokių nuogąstavimų kilo dėl to, jog nuo 1993-iųjų metų Sodų vidurinėje mokykloje nėra mokomi pradinių klasių mokiniai, tad mokykla paprasčiausiai neužsiaugina sau moksleivių. Be to, didelė  dalis vaikų po aštuntos klasės išeina mokytis į gimnazijas.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

8 Atsakymai į “Sodų mokykloje – nepagrįstos baimės”

 1. Juzis parašė:

  Kas atsakingas už tai, kad Kapėnų mokykla buvo renovuota ir uždaryta, Buknaičių taip pat, o Sodai miesto centre nebaigti renovuoti? Kas tai nusprendžia?

 2. mokinė parašė:

  Sveiki.Mokiausi šioje mokykloje taip pat .Dabar lanko ją ir mano vaikai.Žinoma tokia kokia ji buvo prieš daug metų -tokios nebėra.Tačiau yra gerų mokytojų,kurie nuoširdžiai dirba ir myli savo darbą.Gaila būtų, jei ši mokykla užsidarytų.Reikia dėti visas pastangas, kad būtų atleista šios mokyklos direktorė Liutkuvienė.Jai tikrai nerūpi mokyklos reikalai,nesirūpina mokyklos aplinka.O ką jau be kalbėti apie jos koleges, kurios dėsto pamokas-tai jos draugės, kurios neišmano savo dalykų bet užima kitų gerų mokytojų vietas.Ateitų protingas žmogus ,atsisėstų į jos vietą-gal pasikeistų reikalai.Bet manau , kad ir švietimo vedėjas O.Stonkus yra suinteresuotas, kad mokykla išnyktų, jei iki šiol dar nesiėmė jokių veiksmų.Padėkite išgelbėti mokyklą, ji tikrai geroje vietoje ir dauguma mokytojų puikūs.Atleiskite direktorę, kitaip reikalai nepajudės.

 3. mokinys parašė:

  mokinausi sitoje mokykloje pries 20 metu, ir viskas buvo aukstam lygyje, nebuvo geriausia mokykla, bet nebuvo ir blogiausia. Apsilankiau mokykloje pries menesy, siaip tik uzejau, tai istiko sokas, sienu spalvos manau kalejime geresnes, viskas griuva, lempos perdegusios, nu baisu, labai gaila, tiek maloniu prisiminimu buvo. As manau tikrai kalta vadovybe, kad taip nustekeno mokykla

 4. Buvęs moksleivis kitas. parašė:

  Gražiai sutvarkytos ? Asfaltas,trinkeles einant nuo kalno į mokyklą koks. Lauko skersinis sulaužytas,nebežinau kaip su lygiagretėm ir taip pat ką pasakė buvęs moksleivis.
  Siena su visokiais plakatais aplikjuojamos būdavo,kad tik paslėpti. Daugiau vargo įdėta,negu nupirkti glaisto ir užglaistyti.

 5. Buvęs moksleivis parašė:

  Tai kad pagrįstos. Reikia keisti vadovą ir viskas susitvarkys. Aš asmeniškai, kai mokiausi soduose, tai per 4-5 metus niekas nesugebėjo užglaistyti VIENOS aptrupėjusios sienos. Tai nėra kam už 3 eurus glaisto nupirkti? Direktorė irgi be cento sėdi? Nemanau.

 6. tik parašė:

  kuo greičiau reikia keist tą vadovę….

 7. parašė:

  Labai abejoju, kad pradinukai noretu mokytis tokioje apleistoje mokykloje. Del visko kalta direktore…Nes kitos musu miesto mokyklos perpildytos mokiniu.

 8. lolas parašė:

  Pagrįstos, pagrįstos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto