Sodų pagrindinė mokykla pagerbė išėjusius Anapilin

Mokyklos archyvo nuotr.

Sodų pagrindinės mokyklos bendruomenė dalyvavo šv. Mišiose už Anapilin išėjusius mokyklos mokytojus, mokinius ir kitus bendruomenės artimuosius. Ši prasminga tradicija Vėlinių laikotarpiu tęsiama jau penktą kartą.

Rodo mokyklos bendruomeniškumą

Idėja organizuoti renginį ir šv. Mišiose pasimelsti už mirusius mokyklos žmones prieš penkerius metus kilo mokyklos direktorei Birutei Liutkuvienei. Taip pat tradiciškai už išėjusiuosius meldžiamasi Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje, o šv. Mišias aukoja Sodų pagrindinėje mokykloje tikybą dėstantis šios bažnyčios kunigas Klemensas Jaraminas.
Jo žodžiais, toks renginys bažnyčioje, kai meldžiamasi už išėjusius Anapilin, parodo mokyklos bendruomeniškumą – galima susirinkti ne tik karnavalui ar valstybinės šventės minėjimui, bet ir tam, kad paminėtum, prisimintum savo mirusiuosius.
„Rinktis maldai už mirusiuosius Sodų pagrindinei mokyklai jau yra tradicija. Šiaip meldžiamasi už bendruomenę, už mokyklos sėkmę, ateitį, o šiuo atveju atsigręžiama į tuos, kurių šalia nebėra, kurie kažkada buvo bendraminčiai, bendražygiai, o šiandien jau iškeliavę į Dangiškojo Tėvo namus. Aš manyčiau, kad tai retas, bet labai gražus momentas“, – savo nuomonę išsakė kun. K. Jaraminas.

Ne tik šv. Mišios

Kad mokiniai suprastų, jog mirusiuosius galima pagerbti įvairiai, be šv. Mišių, bažnyčioje buvo skaitomos Šventojo Rašto ištraukos, parodyta literatūrinė kompozicija, kurią atliko 7–10 klasių mokiniai – juos paruošė lietuvių kalbos mokytoja Alina Palapienė.
Šv. Mišių metu skambėjusias dainas ir giesmes atliko 10 klasės mokinė Patricija Eva Tiškutė, dainavo 5–7 klasių mergaičių ansamblis. Prie vargonų klaviatūros sėdo mokyklos direktoriaus pavaduotoja Jūratė Terasienė.
„Mes jau pamėgome šią gražią susikaupimo tradiciją. Šventų Mišių metu tie mus palikę žmonės, jų vaizdinys kažkaip savaime atgyja, lyg jie vėl būtų su mumis kartu. Manau, kad šis pasibuvimas bažnyčioje yra reikšmingas, parodantis mūsų vaikams, kaip reikia ir galima pagerbti mirusiuosius“, – samprotavo J. Terasienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto