Spalį sumažėjo gyventojų skolos

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Gyventojų pradelstos skolos spalio mėnesį sumažėjo 58 milijonais litų ir laikotarpio pabaigoje siekė 3,57 milijardo.

Didėja poreikis susipažinti su savo kredito istorija

Bendram portfelio pokyčiui labiausiai įtakos turėjo pradelstų skolų sumažėjimas finansų įstaigoms ir komunalinių paslaugų bendrovėms. Tuo pačiu laikotarpiu gyventojų skolos išaugo įmonėms, veikiančioms telekomunikacijų, kituose sektoriuose, rodo asmeninės kredito istorijos sistemos „Mano Creditinfo“ duomenys.
„Per 10 šių metų mėnesių asmenines kredito istorijos ataskaitas peržiūrėjo daugiau nei 50 tūkst. gyventojų, dauguma jų – nemokamas, kurios prieinamos kartą per metus. Besidominčių savo kredito istorija šiemet yra 40 proc. daugiau nei 2013 m. tuo pačiu laikotarpiu. Tai rodo, kad visuomenėje didėja poreikis susipažinti su informacija, kuri kreditorių vertinama skolinantis ar perkant išsimokėtinai“, – sako Rasa Maskeliūnienė, kreditų biuro „Creditinfo“ vyriausioji kredito rizikos analitikė.

Pradelstų mokėjimų turėjo 268 tūkst. šalies gyventojų

Spalio pabaigoje pradelstų mokėjimų iš viso turėjo 268 tūkst. gyventojų – keliais šimtais mažiau nei pernai tuo pat metu.
Kredito istorija formuojama kiekvienam 18 metų amžiaus sulaukusiam Lietuvos gyventojui. Ji susideda iš dviejų dalių – finansinių įsipareigojimų ir mokėjimų istorijos.
Finansiniai įsipareigojimai – tai įvairūs kreditai bankuose, kredito unijose, lizingo ar smulkiųjų vartojimo kreditų bendrovėse. Mokėjimų istorija – tai pradelsti mokėjimai už šiuos kreditus ir mokėjimai už kitas paslaugas.

One Reply to “Spalį sumažėjo gyventojų skolos”

  1. joo parašė:

    Varganas gyvenimas,bedarbystė Lietuvoje verčia žmones,ypač jaunus imti greituosius kreditus ir juos taip klampina i skolas! Gerai,kad dauguma lietuvaičių palieka Lietuvą ir vyksta dirbti i kt. Išsivysčiusiai ir pažangias ES šalis dirbti ir taip gali padėti vargstantiems Lietuvoje giminaičiams. Ačiū jiems! Dar greit nebus pagerėjimo Lietuvoje,jeigu ją valdys nesąžiningi irnesuinteresuoti rūpintis tautiečiais valdininkai!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto