Spalinukėmis dažniausiai užsikrečia darželinukai

Iki šiol dėl kirmėlinių ligų būdavo tikrinami tik lopšelių-darželių ugdytiniai, ateityje planuojama profilaktinius patikrinimus atlikti ir mokyklose, pradinėse klasėse. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Visuomenės sveikatos centras kasmet organizuoja patikrinimus, kurių tikslas – išsiaiškinti, ar vaikai neserga kirmėlinėmis ligomis.
Specialistų duomenimis, užsikrėtusiųjų skaičius kiekvienais metais būna panašus – apie 9-13 proc. visų patikrintų vaikų.

Tikrintos dvi įstaigos

Telšių visuomenės sveikatos centro Mažeikių skyriaus vyresnioji specialistė Dalia Širvinskienė „Santarvei“ sakė, kad patikrinimui dėl enterobiozės (spalinių sukelta kirmėline liga – B.R.) dažniausiai pasirenkama po du tris lopšelius-darželius. Įstaigos parenkamos atsitiktine tvarka arba atsižvelgiant į vaikų skaičių.
Šiemet tokie tikrinimai atlikti dviejose ikimokyklinėse įstaigose. Iš patikrintų 278 vaikų, užsikrėtusių spalinėmis rasta 37, arba 13,31 procento tikrintųjų.
D. Širvinskienė, apibendrindama tyrimo rezultatus, informavo, kad masiško užsikrėtimo spalinėmis nėra: kiekvienais metais nustatoma, kad jų turi panašus tikrintų vaikų skaičius.

Tyrimai atliekami nemokamai

Mažeikių visuomenės sveikatos centras neturi laboratorijos, tai tyrimai dėl spalinių atliekami Klaipėdos nacionalinėje laboratorijoje. Už juos mokėti nereikia.
D. Širvinskienė pastebėjo, kad gal tik vienas kitas tėvelis nesutinka, jog jų vaikai būtų tikrinamai. „Kaip lopšelių darželių darbuotojai sugeba nuteikti tėvelius, taip ir yra. Bet manau, kad neprotinga būtų atsisakyti nemokamų tyrimų“, – samprotavo specialistė.
Iki šiol dėl kirmėlinių ligų būdavo tikrinama tik lopšeliuose-darželiuose. Specialistė informavo, kad planuoja profilaktinius patikrinimus atlikti ir mokyklose, pradinėse klasėse.

Plačiau apie tai skaitykite šeštadienio laikraštyje.

6 Atsakymai į “Spalinukėmis dažniausiai užsikrečia darželinukai”

 1. skaitytoja parašė:

  vis kalti darželiai ,atrodo ,kad tie vaikai visą savaitę iš jo neišeina.Pažūrėkite kas darosi kiemuose ,per šunų išmatas pereiti neįmanoma batų nesusitepus ,šunis kaip veršius š—na kiemo vejoje ,o čia pat mergaitės pasitiesusios kilimėlius su lėlėm žaidžia .o ką kalbėti apie smėlį kieme , vot čia ,tai tikrai kačių ir šunų vieta ,o ne vaikų, Pažiūrėkit prie daugiabučio, retoje šeimoje nėra augintinio,viename kambaryje du vaikai ir šuo. apie kokią higieną galima kalbėti .Ir vistiek visi kalti , tik ne aš.Lygiai tas pats ir su utėlėm.Randi utėlių dar turi surasti galimybę mandagiai mamai pasakyti ,nes gali pažeisti jos privatumą.Juokas kartais ima nuo tokių įstatymų.Pirmiausia savo vaikais turi rūpintis pati šeima ,o visi kiti tik priedas prie ugdymo, o tai vaikšto mamos su prilipintom blakstienom ir priaugintais nagais,o vaikui ir iš galvos ir iš ,,uodegos“kirmėlytės krinta .

 2. mama parašė:

  Neišsisukinėkit prašau! Reikia būtinai keisti dažniau smėlį žaidimų dėžėse vaikams! To betrūko,vaikaibžaidžia smėlyje,pilnqme katinų išmatųbir šlapimo. Gėda! Betvarkė!

 3. Ojojoj ... :) parašė:

  Ojojoj, kaip baisu, pas vaikus nustatė,kad yra kirmelyciu! Juk panašiai buvo ir tarybiniais laikais, tokį pat procentą nustatydavo nors tirdavo tada visus darželių ir mokyklų pradinukus. Po to skirdavo gydymą ir kitais metais vėl tokį pat procentą rasdavo :) Ir visi užaugo, nuo to nenumirė! Išvada tokia – pasirūpinti vaikų rankų higiena netik darželyje, bet ir tėveliams patiems, o ne ant darželių ar higienistų varyti :)

 4. nu parašė:

  Siaubinga! Iš Vaikų darželio vaikai parsineša infekciją namo?:! Kur žiūri Mažeikių higienistai? Na jo,jeigu net vandens telkinių Mažeikai nebenori tirti,tai apie kokią sveikatą mūsų ir mūsų vaikučių kalbame? Kur turėtumėm,mes tėvai kreiptis pagalbos?

 5. garfildui parašė:

  na vaikai ir neturi nujausti apie infekcijas, nes tikriausiai dar net nežino, kas tai yra :) tėvai nujausdami tokias grėsmes turi vienytis ir reikalauti.

 6. Garfildas parašė:

  Tai kodėl smėlis nėra keičiamas? Kodėl smėlis paliekamas neuždengtas per naktį ir Dieną ,kai vaikai nežaidžia? Eina katinai ir šika ,bei šlapinasi,o mūsų vaikai žaidžia nieko nenujausdami kas jų tyko,kokios infekcijos. Jeigu jau vaikų darželiuose ir mokyklose nėra jokios Higienos,kur tada dar gali būti?! Ką mano ponia higienistė Macijauskienė sėdinti Savivaldybėje?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto