Spartų infekcijos plitimą mokyklose padėjo suvaldyti nuotolinis mokymas

Nuotr. iš smm.lt tinklalapio

Pasibaigus mokinių žiemos atostogoms, visos mokyklos perėjo prie visuotinio nuotolinio mokymo.
Vaikams, kurie neturi sąlygų nuotoliniu būdu mokytis namuose, suteikta galimybė lankyti mokyklas, tačiau tokių mokinių mūsų rajone yra vos vienas kitas.
Darželinukai ugdymo įstaigas lanko, kaip įprasta, jų skaičius lopšeliuose-darželiuose buvo sumažėjęs tik švenčių laikotarpiu.
Mokyklų ir Savivaldybės administracijos skyriaus vadovai teigia, kad nuotolinis mokymas rajone vyksta be didelių problemų, o teigiami poslinkiai akivaizdūs: koronaviruso plitimas ugdymo įstaigose pagaliau suvaldytas.

Numatytos išimtys

Toliau tęsiantis karantinui, pradinis, pagrindinis ir vidurinis ugdymas vyksta nuotoliniu būdu, išskyrus specialiosiose mokyklose ar bendrojo ugdymo mokyklų specialiosiose klasėse ugdomus mokinius. Taip nusprendė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
Taip pat nuspręsta, kad pradinių klasių mokiniai, kurių tėvai dirba svarbius darbus, valdydami epidemiologinę situaciją, gali lankyti mokyklą ar kitą savivaldybės paskirtą įstaigą.
Savivaldybių administracijos turi užtikrinti vaikų, ugdomų pagal pradinio ugdymo programą, nuotolinį ugdymą, priežiūrą ir maitinimą įstaigose, kai tėvai, globėjai privalo darbo funkcijas atlikti darbo vietoje ir negali vaikų priežiūros užtikrinti namuose.

Nori geresnių

Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus „Santarvei“ sakė, kad mūsų rajono mokiniai yra aprūpinti tiek kompiuterine technika, tiek internetu. Didelių nusiskundimų dėl nuotolinio mokymo praėjusią savaitę nebuvo sulaukta.
„Nėra taip, kad koks mokinys ko nors neturėtų. Dabar dažniau pasigirsta norų ir pageidavimų turėti spartesnį internetą, naujesnį kompiuterį ar planšetę. Sunkumų gal kažkiek kyla daugiavaikėse šeimose, kur mokosi keli vaikai, neretai dar ir tėvai dirba nuotoliniu būdu“, – pastebėjo A. Stonkus.
Pasak vedėjo, mūsų rajone vaikų, kurie negalėtų mokytis nuotoliniu būdu ir pageidautų eiti į mokyklas, nėra daug. Tokių mokinių per visą rajoną nėra nė dešimties.
„Tokiais atvejais vaikai ateina į mokyklą ir mokosi nuotoliniu būdu, kaip ir jų klasės draugai. Kontaktinės pamokos nevyksta. Yra paskirtas žmogus, kuris prižiūri, kaip mokykloje vyksta nuotolinis mokymasis“, – paaiškino A. Stonkus.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

One Reply to “Spartų infekcijos plitimą mokyklose padėjo suvaldyti nuotolinis mokymas”

  1. aten parašė:

    vaikai gali ateiti į mokyklą, klasės tikriausia yra šildomos.
    Jei ateina mokytojas vesti pamokų nuotoliniu, tai klasės nešildomos .
    Toks švietimo skyriaus nurodymas…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto