Spaudai įteisintas lengvatinis PVM tarifas

Lengvatinis 9 procentų PVM tarifas bus taikomas laikraščiams, žurnalams ir kitiems periodiniams leidiniams. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Seimas atmetė Prezidentės Dalios Grybauskaitės veto ir įteisino lengvatinį 9 procentų pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą spaudai, viešajam transportui ir 5 proc. PVM tarifą neįgaliųjų techninės pagalbos priemonėms ir jų remontui.

Įsigalios kitąmet

Penktadienį už šalies vadovės grąžintas pakartotinai svarstyti Seimui PVM įstatymo pataisas balsavo tik 23 Seimo nariai, 73 Seimo nariai parėmė Seimo anksčiau priimtas PVM įstatymo pataisas, 6 parlamentarai susilaikė.
Įstatymo pataisos turėtų įsigalioti nuo kitų metų sausio 1 d.
Seimui priėmus Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisas, lengvatinis 9 procentų PVM tarifas bus taikomas laikraščiams, žurnalams ir kitiems periodiniams leidiniams, išskyrus erotinio ir (ar) smurtinio pobūdžio leidinius, kuriuos tokiais pripažino teisės aktų įgaliota institucija, bei spausdintą produkciją, kurioje mokama reklama sudaro daugiau kaip 4/5 viso leidinio ploto.

Nepritarė transporto lengvatoms

Prezidentė vetavo Seimo priimtą įstatymą dėl to, kad pagal jį lengvatinis 9 proc. PVM tarifas bus taikomas ir keleivių vežimo Susisiekimo ministerijos ar jos įgaliotos institucijos arba savivaldybių nustatytais reguliaraus susisiekimo maršrutais paslaugoms, taip pat keleivių bagažo vežimo paslaugoms.
Seimo narys socialdemokratas Juozas Olekas, Mišriai parlamentarų grupei atstovaujanti Agnė Zuokienė siūlė palikti lengvatas transportui, nes juo naudojasi mažesnes pajamas gaunantys žmonės ir tai yra visuomeninis interesas.
„Mano supratimu, Prezidentė yra absoliučiai neteisi“, – ragindamas atmesti Prezidentės veto sakė parlamentaras Žilvinas Šilgalis.
Konservatorius Kęstutis Masiulis tvirtino, kad galima sutikti su Prezidente dėl PVM lengvatų spaudai, nes ji skaudžiausiai nukentėjo keičiant mokesčių sistemą.

Premjeras – prieš

Nepritardamas PVM lengvatai transportui premjeras Andrius Kubilius ragino baigti „tuos džiazus, epidemijas“ ir kvietė skaičiuoti pinigus, kaip įpareigoja fiskalinės drausmės sutartis.
„Manau, kad siūlymą transportą padaryti nemokamą reikia iš karto papildyti ir nemokama duona bei mėsa ir nemokama degtine. Tai tada būtų iš tikrųjų pilnas komplektas šitos diskusijos“, – pajuokavo Vyriausybės vadovas.
Premjero nuomone, esminis dalykas yra, ar mes išmoksime gyventi pagal patvirtintą fiskalinės drausmės sutartį, tai yra, gyventi drausmingai, planingai ir aiškiai skaičiuodami visus pinigus.
„Iš tikrųjų turime ieškoti būdų, kaip apsisaugoti prieš rinkimus nuo PVM lengvatų epidemijų, tai yra pagrindinė problema. 70 milijonų litų, kuriuos Seimas taip drąsiai atidavė balsuodamas už PVM lengvatą transportui, iš tiesų yra dideli pinigai. Todėl Prezidentė yra visiškai teisi, kad tokius pinigų klausimus reikia svarstyti sistemiškai. Jeigu reikia svarstyti – tai svarstyti kartu su biudžetu“, – kreipdamasis į Seimą ragino premjeras A. Kubilius.
D. Grybauskaitė nepritarė PVM lengvatoms keleivių vežimo paslaugoms, siūlydama palikti mokestines lengvatas tik spaudai ir neįgaliųjų techninės pagalbos priemonėms ir jų remontui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto