Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną – renginys kraštiečiui atminti

Lietuvos žurnalistų sąjunga su Nacionaline žurnalistų kūrėjų asociacija 2022-uosius paskelbė žurnalisto Vytauto Gedgaudo metais.

Šią iniciatyvą abiejų organizacijų nariai palaikė siekdami deramai pagerbti V. Gedgaudo darbus atkurtai Lietuvai jo 110-ųjų gimimo metinių proga. Vienas iš sukakčiai skirtų renginių vyks Mažeikiuose – krašte, kuriame V. Gedgaudas gyveno ir mokėsi.

Premijai – 25 metai

Iniciatyva 2022-iesiems suteikti šios iškilios asmenybės vardą gimė įvertinus žurnalisto ir ilgamečio tautinės minties JAV lietuvių laikraščio „Dirva“ vyriausiojo redaktoriaus V. Gedgaudo indėlį puoselėjant profesionalios žurnalistikos skatinimą. Jis paskyrė asmeninių lėšų fondui, kuris ir tapo pagrindu kasmet skiriamai jo vardo premijai.

Nuo 1997 m. Vytauto Gedgaudo premija yra Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos kasmetinis apdovanojimas. Premija skiriama žurnalistams už turiniu ir forma išskirtinius spaudos, radijo, televizijos, interneto ir fotožurnalistikos darbus.
Amžininkų atsiminimuose dažnai pabrėžiamas V. Gedgaudo akiračių platumas. Nors Antrojo pasaulinio karo metu jis buvo patyręs karo kautynių ugnį, o pokariu kaip žurnalistas stebėjęs pasaulinio masto įvykius, lėmusius XX amžiaus istoriją, V. Gedgaudas išliko paprastas, atsakingas žmogus, atliekantis savo pa-reigas tyliai ir su giliu pasišventimu.

Išskirtinė paroda

LŽK valdybos sprendimu šiemet Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos minėjimas bus rengiamas Mažeikiuose – krašte, kur žurnalistas ir redaktorius kurį laiką gyveno ir mokėsi, baigė gimnaziją.
Gegužės 7 d., šeštadienį, Mažeikių muziejuje atidaroma paroda „Laiko sūpuoklėse“, skirta V. Gedgaudo 110-osioms gimimo metinėms. Tai bendras Vilniaus universiteto Žurnalistikos ir audiovizualinių tyrimų centro doc. dr. Jolantos Mažylės ir Mažeikių muziejininkų projektas.
Parodoje pirmą kartą eksponuojami neseniai Mažeikių muziejui padovanoti V. Gedgaudo asmeninio archyvo eksponatai, taip pat pirmą kartą Lietuvoje bus galima pamatyti V. Gedgaudo karinius apdovanojimus, kuriais buvo apdovanotas Prancūzijos vyriausybės už nuopelnus Antrajame pasauliniame kare, ginant Prancūziją ir Europą.

Apdovanojimus parodai maloniai sutiko paskolinti Lietuvos nacionalinis muziejus.
Renginio organizatoriai kviečia mažeikiškius apsilankyti ir savo dalyvavimu prisidėti prie legendinio žurnalisto ir redaktoriaus, Mažeikių gimnazijos auklėtinio Vytauto Gedgaudo pagerbimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto