Specialiosioms tarnyboms trukdo gyventojai

Gyventojų saugumui grėsmę kelia ne tik užrakinti išėjimai ant stogo, bet ir neatsakingai kieme pastatyti automobiliai. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Daugiabučiuose namuose įrengti išėjimai ant stogo privalo būti laisvai prieinami ir nerakinami. Tačiau mažeikiškiai, saugodami savo asmeninį turtą, juos užrakina.
Be to, žmonės savo automobilius kiemuose susistato taip, kad nutikus nelaimei, negali greitai ir laiku privažiuoti specialiųjų tarnybų transportas.

Nepatogumai ugniagesiams

Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Audrius Tupikas „Santarvei“ sakė, kad mažeikiškiams ugniagesiams, kaip ir daugeliui kitų didžiųjų miestų pareigūnų, kyla problemų dėl nedrausmingų vairuotojų, kurie savo transporto priemones daugiabučių kiemuose pastato bet kaip, net nesusimąstydami, kad užstato gyvybiškai svarbius įvažiavimus į kiemą arba prie namo.
„Pas mus taip pat pasitaiko atvejų, kai gaisrą tenka likviduoti per atstumą, nes neįmanoma gaisrinės automobiliams privažiuoti prie gaisro židinio“, – situaciją komentavo A. Tupikas.
Jo manymu, tokius nedrausmingus vairuotojus turėtų drausminti policija.

Baudžia policija

Policijos pareigūnai sako gana dažnai gaunantys skundų iš gyventojų dėl netinkamai laikomų automobilių. Tokių pranešimų esą padaugėja pavasarį, kai nutirpus sniegui automobiliai ir toliau paliekami ant žaliųjų vejų ar tiesiog priešais išvažiavimą.
Rajono kelių policijos poskyrio specialistas Steponas Liaugaudas informavo, kad už netinkamai pastatytą automobilį gresia bauda nuo šimto iki trijų šimtų litų.
„Pastaruoju metu nepamenu, kad būtų prireikę mūsų pagalbos ugniagesiams ar medikams. Dažniausiai gaisrai kyla naktį arba anksti ryte, kai judėjimas mažesnis ir specialiųjų tarnybų automobiliams privažiuoti yra paprasčiau“, – sakė S. Liaugaudas.

Kelia pavojų aplinkiniams

Ne mažiau problemų dėl nedrausmingų ir jokių taisyklių nepaisančių gyventojų turi namus administruojančios įmonės.
Pasak UAB „Admituras“ vadovo Antano Barvydžio, gyventojai net nesusimąstydami kabina spynas ant išėjimų, vedančių ant stogo.
„Iš dalies galima suprasti ir gyventojus, nes jie užrakina išėjimus ant stogo, saugodami jį nuo niokojimo, kad kuo ilgiau stogas išliktų tvarkingas. Tačiau yra ir antra medalio pusė: ką reikėtų daryti gaisro atveju, kai išėjimas ant stogo yra gyvybiškai svarbus, o rakto nėra?“ – retoriškai klausė A. Barvydis.
Bendrovės vadovo teigimu, Gyvenamųjų ir bendrojo naudojimo patalpų ir inžinerinių įrenginių naudojimo taisyklėse sakoma, kad gyventojai privalo sudaryti sąlygas laisvai prieiti prie bendro naudojimo patalpų ir įrenginių. Išėjimas ant stogo yra vienas iš jų.

Tikrina ar tinkami

Kad kyla problemų dėl užrakintų ar aklinai uždarytų šių ir kitų atsarginių išėjimų, sakė ir A. Tupikas.
„Mums kiekvienais metais priklauso patikrinti tik dviejų dvylikaaukščių namų liukus, ar jie tinkami naudoti“, –  informavo A. Tupikas.
Likusius išėjimus ant stogo privalo tikrinti UAB „Admituras“, ir jei kiltų gaisras ar kita nelaimė, pretenzijas gyventojai galėtų reikšti jiems.
„Kol kas protokolų dėl liukų priežiūros nerašėm, tačiau visų susitikimų su gyventojais metu įspėjame, kad išėjimai ant stogo privalo būti laisvi. Be abejo, mes atsakingi, bet visų išėjimų ant stogo taip pat negalime sužiūrėti. Jei vieną dieną mes spyną nupjausime, po valandos ar kelių dienų ji vėl gali kaboti. Žmonės patys turi būti sąmoningesni ir pamąstyti apie galimas pasekmes nelaimės atveju“, – sakė A. Barvydis.
Pasak „Admituro“ vadovo, gyventojai, saugodami savo turtą, perlenkia lazdą.
„Jei jau taip nori laikyti išėjimą užrakintą, gyventojai turėtų raktus nuo spynos laikyt keliuose butuose, kad nelaimės atveju būtų galima atrakinti. Kol kas problemų dėl to nekilo, jei kur liukas užrakintas, visada galima surasti tą žmogų, pas kurį yra raktas“, – sakė A. Barvydis.

9 Atsakymai į “Specialiosioms tarnyboms trukdo gyventojai”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  VAIKAI labai judri vieta tarpe darbo birzos i mokyklos vienoi puseje suksliu dezes antroi pusei mokyklos tvora prie tvoros vysada stovi daug masinu baisu ziureti kad vaikai neturi kur dingti spaudos prie suksliu deziu masinu judejimas is ryto labai didelys policiija turi is ryto pakontrolioti iki nelaimes kieli zinksniai

 2. Baisu parašė:

  Tu turbut profesoriau masinos neturi yra beda ir statai ne kiekvienas privaikscioja i stovejimo aiksteles palikinedami tegul kiemus platina o po to baudzia tie keimai taip sutvarkyti fainai jok net ir gerai masina pstacius medikai ar kiti neprivazios

 3. rudis to onai parašė:

  Net sugyventinis nuo tavęs pabėgo, dėl skunditiško charakteriaus.

 4. Profesorius parašė:

  Mazeikiu isrinktieji i savivaldybes taryba butinai turi uzdrausti kiemuose statyti masinas, nes atsitikus bet kokiai nelaimei ar tai gaisrinei, ar greitajai prie namo neimanoma privaziuoti, juk kiekvienas turintis masina gyvena prabangiai ir privalo masina statyti i apsaugomas masinu aiksteles.Turi savivaldybe primti grieztas sancijas tiems kurie masinas stato prie namu, stato ir ant saligatviu. Tuo paciu ir autonspekcija turi kuo griezciau bausti pazeidejus.

 5. Ona parašė:

  policija nekreipia dėmesio į prašymus,aš kreipiausi kad nestatytų mašinos prie įvažiavimo į Ventos 35 namo kiemo stovėjimo aikštelę, čia grynai ant posūkio stovi mašina

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  aha o tai kur statyti??? gal pirma tegul kiemus praplatina paskui skundziasi.

 7. Tomas parašė:

  Žiguliukas:
  – Nežinau kuom aš čia prasikaltau stovėdamas mašinų stovėjimo aikštelėje, nebent tuom, kad esu pats fotogeniškiausias Mažeikiuose.

 8. :) parašė:

  Tomai kazkas is tavo kaimynu taves nemegsta,uzkliuvo jiems tavo ziguliukas.
  imk mokesti ,kad fotografuojasi prie tavo (praeities kupinu prisiminimu) masinos.

 9. Gabris parašė:

  Cia jau po Kauno nesamoniu susirupinta taip stipriai ? :D kol taip neatsitinka, visiems nelabai rupi :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto