Specialistai įspėja: plintant paukščių gripui, juos būtina laikyti aptvaruose

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad ir Lietuvoje nustatyti pirmieji paukščių gripo atvejai. Šiuo virusu buvo užsikrėtusios Klaipėdos ir Raseinių rajonuose rastos nugaišusios keturios gulbės. Kaune patvirtintas pirmasis paukščių gripo atvejis ir naminių paukščių ūkyje.

Būtina laikytis reikalavimų

Mūsų rajone nėra didelių paukščių ūkių, tačiau virusas gali pridaryti nuostolių ir kitiems žmonėms, auginantiems naminius paukščius.
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Telšių departamento Mažeikių skyriaus vadovas Vaidotas Sungaila primena, kad laikytis saugos reikalavimų privalo visi naminių paukščių augintojai. Tuo labiau kad Europoje plinta didelio patogeniškumo (H5N8 potipio) paukščių gripas.
„Esminė priemonė, kuri gali apsaugoti nuo šio viruso išplitimo, yra užtikrinimas, kad naminiai paukščiai neturėtų jokio kontakto su praskrendančiais ar žiemojančiais laukiniais paukščiais. Pastebima, kad ir rajone yra neišskridusių gulbių, ančių“, – kalbėjo pašnekovas.

Būtina uždaryti aptvaruose

V. Sungaila paaiškino, kad naminius paukščius galima išleisti tik į iš visų pusių aptvertas teritorijas, nesusisiekiančias su natūraliais ar dirbtiniais vandens telkiniais. Be to, jie negali būti girdomi tokių telkinių vandeniu, naminių paukščių girdyklos ir pašaras turi būti laikomi po stogu arba paukščių laikymo patalpose, kad nebūtų pasiekiami laukiniams paukščiams, kurie yra pagrindiniai paukščių gripo viruso platintojai.
Taip pat būtina kuo dažniau skalbti darbo drabužius, dezinfekuoti batus, instrumentus ir kitus įrankius, kurie naudojami atliekant paukščių priežiūros darbus.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto