Specialistai ragina nepamiršti gerti vandens

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mitybos specialistai pataria nepamiršti gerti vandens ir rinktis negazuotą.
Kad gyventojai laikosi tokios nuostatos, pastebi ir prekybininkai.

Kiekis – individualus

Karštomis dienomis labai svarbus išgeriamo vandens kiekis. Norint išvengti nemalonių pojūčių ir dehidratacijos bei virusinių infekcijų, per dieną būtina išgerti pakankamai vandens.
„Norma kiekvienam asmeniška, priklausomai nuo svorio, suvalgomo maisto bei fizinio aktyvumo lygio, bet įprastai didesnė, nei esame pratę gerti“, – dėmesį atkreipia sveikos mitybos specialistė Vaida Kurpienė.

Patariama rinktis negazuotą

Prekybininkai pastebi, kad vandens pardavimas šokteli kartu su termometro stulpeliu.
„Karštuoju metu patariama rinktis negazuotą vandenį. Svarbus aspektas yra ir vandens pakuotė. Stiklinė ar plastmasinė – tai turi daug reikšmės, ypač karštomis dienomis. Tokiomis dienomis geriau rinktis stiklines, o ne minkštos plastmasės pakuotes. Pasirinkus plastmasines, saugoti jas nuo tiesioginių saulės spindulių. Taip pat atminkite, kad pastarųjų negalima naudoti pakartotinai, nes jos skirtos tik vienkartiniam naudojimui“, – teigė sveikos mitybos specialistė.

Sužinokite normą

Remiantis prekybos tinklo „IKI“ duomenimis, tarp pirkėjų populiariausia Lietuvos gamintojų produkcija.
Pasak „IKI“ Viešųjų ryšių departamento vadovo, net aštuoni iš dešimties populiariausiųjų sąraše – lietuviški gaminiai. Pirkėjai dažniausiai renkasi didesnės talpos butelius – dažniausiai 1,5 litro.
Anot sveikos mitybos specialistės V. Kurpienės, kiekvienas mūsų galime patys pasiskaičiuoti rekomenduotiną paros skysčio normą.
Norint sužinoti savo siūlomą paros skysčio normą, tai galima padaryti pasinaudojus šia skaičiuokle – http://www.sulieknek.lt/skaiciuokles/skysciu-paros-normos-skaiciuokle/. Reikia tik įvesti savo kūno svorį bei vidutinį išgeriamo skysčio per parą kiekį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto