Specialistai teigia: dėl blogėjančios situacijos rajone kalti savęs ir kitų nesaugantys gyventojai

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Juodojoje koronaviruso zonoje Mažeikių rajonas gyvena jau savaitę – į ją įžengėme praėjusį antradienį. Tačiau dėl šio fakto netapome saugesni: daugėja susirgimų, ligos protrūkių. COVID-19 vis labiau braunasi į ugdymo, gydymo įstaigas, taip apsunkindamas jų darbą.
Regioninės Mažeikių ligoninės COVID-19 poskyryje laisvų lovų likę nedaug, daugėja mirčių, šia liga serga vis jaunesni žmonės.
Medikų teigimu, tokia yra savęs ir kitų nesaugojimo pasekmė.

Sergamumo rodiklis didėja

Mažeikių rajono savivaldybė iki praėjusio antradienio Telšių apskrityje buvo vienintelė, nenuspalvinta juodai. Į juodą zoną patenka savivaldybės, kai 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų tenkantis atvejų skaičius viršija 500, arba teigiamų tyrimų dalis pasiekia 10 procentų.
Praėjusį antradienį šio skaičiaus ribą peržengėme, situacija kasdien vis blogėja: šios savaitės pirmadienio duomenimis, sergamumo rodiklis jau siekia 553,3 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Šiuo metu serga 279 rajono gyventojai. Naujų atvejų savaitinis pokytis 2,1, teigiamų tyrimų dalis sudaro 7,8 proc. – ištirta šiek tiek per 2100 asmenų.

Aplinkybės – įvairios

Statistikos departamento duomenys byloja, kad per savaitę registruota netoli pusantro šimto naujų
COVID-19 susirgimo atvejų. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Telšių departamento duomenimis, šiuo metu privalomoje izoliacijoje yra 754 rajono gyventojai, keliautojai ir sąlytį su sergančiaisiais COVID-19 turėję asmenys.
Kaip ir įprasta, šiek tiek daugiau kaip pusė naujai susirgusiųjų nurodo, jog kontakto su sergančiais neturėjo, į užsienį išvykę nebuvo, su grįžusiais iš užsienio nebendravo, nežinomos užsikrėtimo aplinkybės.
Nors šiek tiek ir sumažėjo šeiminių susirgimų, tačiau pagal užsikrėtimo aplinkybes jie yra antroje vietoje – sudaro beveik 28 proc. 7,7 proc. naujai susirgusiųjų užsikrėtė darbe, 3,2 proc. – socialinės globos įstaigoje, 5,8 proc. – vaikų ugdymo įstaigose ir gydymo įstaigose – 1,9 proc.
Beje, tiek ugdymo, tiek gydymo įstaigose susirgimų, lyginant su prieš tai buvusia savaite, padaugėjo.
Nauja užsikrėtimo aplinkybė (sudaro 1,9 proc.) – renginyje.

Ir vėl – aštuoni protrūkiai

Praėjusią savaitę, kaip ir ankstesnę, Mažeikių rajone registruoti 8 COVID-19 ligos protrūkiai: 4 ugdymo įstaigose, 1 gamybos srityje, 1 mažmeninės prekybos srityje, 1 socialinės globos įstaigoje, 1 valstybinėje įstaigoje.
„COVID-19 ligos atvejų augimas tarp vaikų ir protrūkių formavimasis, mokykloms atvėrus duris, vis dar esant nepakankamai imunitetą šiai infekcijai turinčių žmonių, yra natūralus. Dauguma protrūkių ugdymo įstaigose nėra gausūs, 83 procentuose protrūkių yra nustatyta 2–3 COVID 19 ligos susirgimai“, – situaciją pakomentavo NVSC Telšių departamento Mažeikių skyriaus vedėja Radvilė Nagrockaitė-Lelešienė.
Praeitą savaitę 75 proc. užsikrėtusiųjų nustatyta SARS-CoV-2 L452R mutacija, būdinga Delta viruso atmainai.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

11 Atsakymų į “Specialistai teigia: dėl blogėjančios situacijos rajone kalti savęs ir kitų nesaugantys gyventojai”

 1. Skaitytoja parašė:

  Pritariu! Kokie čia festivaliai tokiu laikmečiu ? Atsisakyti nebūtinų renginių/jubiliejų/ seminarų ir panašių susibūrimų. Viešinti rengėjus. Tikrai ,kodėl neskelbiami židiniai ? Tikrai nevestume vaikų į darželį ar neitume į tą įstaigą ,kurioje yra atvejai . Kokiu tikslu slepiama ?

 2. Nu ir ka dar paplatins parašė:

  Jazzu akustiniai koncertai – Mano namai – 30.09.2021
  Jadzė atvarys ir virusas liesis laisvai

  1. Anonimas parašė:

   Mažiau tą virusą platinkit per visokius durnmaršius, kur tūkstančiais susirenka priliuobę proto bokštai.

   1. Ona parašė:

    Proto bokšte ar dalyvavi jei ne tai ir ne rašyk ko nežinai

 3. Kestas parašė:

  Kodel savivaldybe vaziuos ekskurcija i Lenkija pandemijos metu?Koki pavyzdi rodo musu savivaldybe.Pensininku neileidzia i parduotuves ,o patys vaziuoja parvezti koronaviruso.Klausimas tai kas uzkrecia koronavirusu pensininkus,kurie sedi namuose?

  1. Irena parašė:

   Jie nesėdi namuose,jie vaikšto po parduotuves😊

   1. To Irena parašė:

    Kas vaikšto, jei be popiergalio neįleidžia?

 4. Sausgyslė parašė:

  Kodėl neparašo, kokiose ugdymo įstaigose covid, protrūkis,nevestume vaikų, bandydami apsisaugoti. Staipsnis pats sau prieštarauja, skatina būti atsakingiems, saugoti vieni kitus ir tuo pat metu nepasako, kur židinys. Klausimas, kaip apsisaugoti nežinant?

 5. B. parašė:

  Šiuo metu rengti šventes, koncertus, balius, festivalius, konferencijas ir susirinkimus yra didelis nusikaltimas. Jų rengėjai turi būti baudžiami ir atleidžiami iš užimamų pareigų be teisės jas užimti perspektyvoje.

 6. tai parašė:

  jau taip.Šventė po šventės,ir rėkia,kad sergančių perdaug.Tai juk akivaizdžiai žmonės krūvon traukiami tikslingai.Tegu sau finansuotų tuos kultūrininkus,ir tegu sėdėtų jie sau tyliai,kad ir nieko nedirbdami.Bet ne,kažkodėl reikia tą virusą platinti

 7. Laima parašė:

  Pirmiausia dėl sergamumo padidėjimo kalta Mažeikių valdžia, kuri nepaisant šalyje esančios pandemijos, norėdama išplauti pinigus, rengia šventes, festivalius. Tokiuose sambūriuose nepaisoma asmeninės saugos priemonių ir t.t. Tokios „kontoros“ kaip Visuomenės sveikatos biuras ir buvęs Visuomenės sveikatos centras nepateisina savo egzistencijos. Jų tikslas šviesti visuomenę kaip reikia elgtis esant tokiai pandemijai: pirmiausia reikia vengti masinio gyventojų susibūrimo, o jei jau ir dalyvaujama „būtiniausiose“ KOŠIŲ šventėse, tai laikytis saugaus atstumo, dėvėti individualias apsaugos priemones ir kt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto