Specialistai teigia: krizės pasekmės kolektyvuose bus švelnesnės tinkamai joms pasiruošus

Nuotr. iš freepic.com

Kriziniai įvykiai, po kurių kyla grėsmė darbuotojų fizinei ar emocinei sveikatai, gali ištikti bet kokį kolektyvą. „Krizių įveikimo centro“ mobiliosios komandos koordinatorė, psichologė Asta Groblytė teigia: krizės smūgis bus švelnesnis, jei galimoms nelaimėms bus iš anksto pasiruošta. Toks vadovų ir kolektyvų pasiregimas leidžia padėti darbuotojams greičiau grįžti į įprastą darbingumo lygį.

Ištinka netikėtai

Apie krizių darbo aplinkoje atpažinimą ir jų valdymą psichologė psichoterapeutė A. Groblytė kalbėjo sveikatos priežiūros įstaigoms skaitytoje paskaitoje, kurios klausėsi ir Žemaitijos regiono atstovai.
Psichologė pastebėjo, kad krizes dažniausiai lydi įtampa, stiprūs jausmai ir susijaudinimas, ypač jei joms nepasiruošta. Tokiu atveju daromi skuboti ir spontaniški sprendimai arba, atvirkščiai, delsiama ko nors imtis, tikimasi, kad sumaištis savaime praeis.
Nuo netikėtų permainų, nelaimingų atsitikimų ar netekčių, kurios emociškai paveikia kolektyvo narius, nėra apsaugotas nė vienas darbdavys ar darbuotojas. Tačiau, A. Groblytės teigimu, tam pasiruošti galima.
„Tinkamas ir savalaikis informavimas apie įvykį ir apie įmonės veiksmus, jautrus vadovų elgesys, psichosocialinės pagalbos suteikimas įvykio paliestiems asmenims gali padėti kolektyvui ne tik efektyviau įveikti krizę, bet ir didinti jo sutelktumą, pagalbos sau resursus, auginti pasitikėjimą įmonės vadovais“, – kalbėjo specialistė.

Veikia mobiliosios komandos

A. Globytė informavo: mobiliosios krizių įveikimo komandos ne tik padeda įvertinti krizinio įvykio sunkumą ir galimas pasekmes, bet ir gali sudaryti krizių valdymo planą.
Nemokama pagalba teikiama žmonėms, bendruomenėms ar kolektyvams. Psichologinę pagalbą galima gauti, kai žmonės yra emociškai sukrėsti tokių įvykių, kuriuose kyla reali ar įsivaizduojama grėsmė sveikatai arba gyvybei. Pavyzdžiui, artimojo ar bendradarbio ūmios psichozės, savižudybės, bandymo ar grasinimo žudytis atvejais.
Mobilioji komanda gali atvykti ir dirbti bendruomenės patalpose, įstaigose. Užmezgus bendradarbiavimo ryšį, paslauga toliau teikiama ir nuotoliniu būdu.
Kiekvienoje komandoje dirba krizių intervencijoje patyrę psichologai. Specialistai taip pat suteikia pagalbą artimiesiems ir liudininkams smurtinės mirties atvejais.
Dėl pagalbos galima kreiptis telefonu 8 616 22 252, el. paštu mobilikomanda@krizesiveikimas.lt
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto