Specialistai teigia: ŽIV/AIDS bijoti nereikia, reikia suprasti

Gruodžio 1-ąją minint Pasaulinę kovos su AIDS dieną, sveikatos specialistai siekia padidinti visuomenės informuotumą apie ŽIV/AIDS ir užkirsti kelią šiai pavojingai pandemijai.

});

Specialistų teigimu, svarbu žinoti, kaip galima apsisaugoti nuo šio viruso, kokiais būdais užsikrėsti neįmanoma ir kada nerimauti visai nereikia.

Minima kelis dešimtmečius

Pasaulinė AIDS diena minima nuo 1988 m. Tais metais įvyko visų pasaulio šalių sveikatos ministrų susitikimas, kurio metu nuspręsta keistis su šia liga susijusia informacija tarp medikų ir minėti gruodžio 1-ąją kaip kovos su AIDS dieną. Šiemet ši diena minima 34-ą kartą.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, pirmasis šios ligos atvejis buvo užregistruotas 1981 m. Iki šiol vis dar nėra vaistų, galinčių ją išgydyti, nors mokslininkai jau sukūrė keletą preparatų, stiprinančių imuninę sistemą, kurie padeda kovoti su ŽIV (žmogaus imuniteto virusu) ir prailginti gyvenimą.
...

Laikraščio elektroninę versiją gali skaityti tik prisijungę ir prenumeratą turintys vartotojai.

Jeigu esate mūsų prenumeratorius, prisijunkite su savo prisijungimo duomenimis, kuriuos gavote atlikę apmokėjimą arba kuriuos jums suteikė redakcija.

Registruokitės | Pamiršai slaptažodį?

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto