„Specialybių savaitgalyje“ – naudingos žinios, įgūdžiai, pramogos

Vienas iš uždavinių, įtrauktų į pirmosios pagalbos specialybę, – atlikti dirbtinį kvėpavimą.
Nuotr. iš ŽSO archyvo

Pirmosios pagalbos suteikimas, išgyvenimas gamtoje, keliautojo įgūdžiai bei sekimas pėdsakais – tokie svarbūs mokymai dvi dienas trukusiame „Specialybių savaitgalyje“ buvo surengti Žemaitijos skautų organizacijos (ŽSO) nariams.

Vyko pirmą kartą

Daugiau kaip trisdešimt ŽSO skautų iš Mažeikių, Šiaulių, Kretingos, Sedos dalyvavo pirmą kartą Sedos Vytauto Mačernio gimnazijoje surengtame ir dvi dienas vykusiame skautų specialybių savaitgalyje.

„Specialybė – tai papildoma veikla skautaujant, kurios tikslas yra įgyti ar pagilinti pasirinktos srities teorines ir praktines žinias bei ugdyti kūrybiškumą, specialybės reikalavimai formuojami laipsniškai – pagal sudėtingą skirstomi į tris lygius. Šis savaitgalis buvo orientuotas į pirmąjį lygį, nes, norint išlaikyti antrąjį lygį, jau keliami aukštesni reikalavimai, trečio lygio specialybės skautą jau įvardijame kaip specialybės guru“, – „Santarvei“ kalbėjo viena iš renginio organizatorių, „Saulės“ vyresniųjų skaučių būrelio vyresnioji skautininkė Vilija Ročytė.

Daugybė užsiėmimų

Renginys, kuriame dalyvavo skautai nuo aštuonerių iki 18-os metų, buvo nukreiptas į keturias specialybes – pirmosios pagalbos, pėdsekio, keliautojo ir pionierijos. Kiekvienas „Specialybių savaitgalio“ dalyvis turėjo pasirinkti jam labiausiai patinkančią ir svarbią.

Pirmą dieną vyko teoriniai bei praktiniai užsiėmimai, po to – specialybių olimpiada, kur, be klausimų iš jau įvardytų specialybių, skautų laukė ir žinių patikrinimas iš meteorologo, žaidimų meistrų ar adatos meistrų profesijų.

Vakarą visi susirinkusieji tradiciškai, kaip ir įprasta skautams, užbaigė prie laužo – su dainomis, akompanuojant gitarai. O įgytas žinias kitą dieną reikėjo įtvirtinti – išlaikyti specialybės „egzaminus“.

Idėja įgyvendinta

Tik pirmosios pagalbos specialybės užsiėmimai, kuriuos vedė skautė – medicinos rezidentė, pasistengusi suteikti kuo daugiau žinių apie pirmąją pagalbą, išmokyti tas žinias taikyti praktiškai, greitai susiorientuoti pavojingose situacijose, vyko gimnazijos patalpose.

Nuotr. iš ŽSO archyvo

Keliautojo specialybę pasirinkę skautai vyko į trumpą žygį, kurio metu teko ir tentą tarp medžių ištempti, ir laužą kurti, nes šios specialybės tikslas – susipažinimas su keliautojo etika, higiena bei gebėjimas iškylos ar žygio metu vadovautis gamtos ženklais.
Pionierijos specialybę pasirinkę skautai dirbo miške, nes jos pagrindas yra žinių apie medieną ir skautiškus statinius įgijimas, išmanumo, tvirtumo, praktiškumo ir komandinio darbo ugdymas.
Pėdsekiai (gyvūnų pėdsakų, judėjimo būdų bei veiklos žymių atpažinimas, pastabumo, išmanumo, gebėjimo analizuoti ir daryti išvadas ugdymas bei pritaikymas) vyko į karjerą, kur įvairių gyvūnų pėdsakų buvo apstu.

„Iki tol toks renginys buvo idėjų lygmeniu. Džiaugiamės, kad pavyko jį surengti, ir tikimės, kad toks specialybių savaitgalis taps tradiciniu. Jis padeda įgyti žinių ir jas pagilinti. O mūsų suteikiamos žinios naudingos ne tik skautiškoje veikloje, jas galima taikyti ir kasdieninio gyvenimo situacijose“, – akcentavo V. Ročytė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto