Speigas padidino gaisrų tikimybę

Vėlai pastebėtas gaisras namą paliko ne tik be stogo, bet ir suniokojo vidų, sunaikino name buvusius daiktus. Nuotrauka iš Mažeikių PGT archyvo

Kai lauke spigina šaltis, žmonės turėtų atidžiau kūrenti krosnis bei šildyti patalpas elektriniais prietaisais, įspėja ugniagesiai. Statistika liudija, kad neatsargumas gali tapti gaisro priežastimi.

Didelio gaisro pavyko išvengti

Ugniagesių patirtis rodo: šalčiai gerokai padidina gaisrų tikimybę. „Dažniausiai gaisrai kyla namuose, šildomuose krosnimis. Jie kyla dėl to, kad krosnys perkaitinamos, atsiranda plyšių kaminuose, židinių sienelėse, pro kuriuos gali prasiveržti ugnis. Didelį pavojų kelia ir tai, kad prakuroms naudojami degalai bei kiti greitai užsiliepsnojantys skysčiai“, – informavo Mažeikių valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininkas Paulius Milis. Šeimininkus jis įspėjo: negalima malkų ar kitų degių medžiagų džiovinti, laikyti ant krosnių ar arti jų.
Toks neatidumas trečiadienio popietę vos nesukėlė gaisro viename iš Aušros gatvės namų. Namo šeimininkas pastebėjo, kad antrajame aukšte susikaupė labai daug dūmų – tiek, kad ten jis pats nedrįso užlipti.
Atvykę ugniagesiai aptiko, kad ant besikūrenančios krosnies nukrito miegmaišis, kuris užsidegė. Gaisras buvo likviduotas per kelias minutes. Laimei, incidentas buvo laiku pastebėtas – dar kiek, ir ugnis galėjo įsisiautėti visame name. Šįkart nuostoliai nedideli – aprūko palėpės sienos ir lubos.

Pavojaus šaltinis – elektriniai šildytuvai

Kitas didelis pavojus, pasak P. Milio, yra patalpų šildymas elektros prietaisais. Ypač pavojinga į elektros tinklą iškart įjungti kelis elektrinius šildymo prietaisus – taip perkraunama elektros įranga, kaista laidai, gali įvykti trumpas jungimasis, o po to – gaisras.
„Išeinant iš namų elektrinius šildymo prietaisus būtina išjungti, nepalikti ant jų padžiautų drabužių. Šildytuvus reikia statyti ant nedegaus paviršiaus, kuo toliau nuo užuolaidų bei baldų. Noriu pažymėti, kad vis dar nemažėja gaisrų ir dėl savos gamybos elektrinių šildymo prietaisų. Taip pat rekomenduoju saugiau naudoti ir gamyklinius šildytuvus, iš pradžių gerai susipažinti su jų naudojimo instrukcija“, – teigė P. Milis.
Pareigūnai ragina gyventojus neišeiti iš namų tol, kol kūrenasi krosnis ar dega dujinė viryklė ir jokiu būdu nepatikėti jų priežiūros mažamečiams vaikams.

Prašo ir pataria

Per šalčius padidėjus gaisrų pavojui, Mažeikių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba prašo gyventojų užtikrinti gaisrinių automobilių privažiavimo prie pastatų, vandens telkinių, hidrantų galimybę, neužstatyti jų transporto priemonėmis.
„Patariame gyventojams, nelaukiant nelaimės, įsigyti bei įsirengti gyvenamosiose patalpose autonominius dūmų detektorius, kurie įspėja žmones apie gaisro pavojų. Pavyzdžių toli ieškoti nereikia: sausį užsidegė šiukšlės viename iš Uosių gatvės namo rūsių, apie beįsiplieskiantį gaisrą pradėjo signalizuoti dūmų detektorius, tad iki atvykstant ugniagesiams gyventojai patys spėjo likviduoti incidentą. Dūmų detektoriai nėra brangūs, jie lengvai eksploatuojami bei prižiūrimi“, – sakė poskyrio viršininkas P. Milis.

Verta žinoti

Pirmasis šių metų mėnuo buvo vienas intensyviausių Mažeikių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje – sausį ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti keturis šiukšlių konteinerius, septynias transporto priemones, net septynis kartus atliko gelbėjimo darbus. Keturi gaisrai kilo gyvenamajame sektoriuje.
Ir ankstesnė gaisrų statistika iškalbinga: praėjusių metų šaltuoju sezonu Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai vieną po kito gesino gaisrus, kilusius dėl netvarkingų krosnių bei elektros įrangos gedimo. Pernai sausio–kovo mėnesiais mūsų rajone degė šeši gyvenamieji namai, tiek pat ūkinių ir pagalbinių pastatų, keturi automobiliai. 2010-ųjų gruodį, kai karaliavo šaltukas, degė septyni namai bei penki ūkiniai pastatai.
Praėjusią savaitę šalyje dėl krosnies bei dūmtraukių įrengimo ir jų eksploatavimo taisyklių pažeidimo kilo net 28 gaisrai, kurių metu trys žmonės žuvo, trys buvo traumuoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto