Sportininkai apsiriboja nuotolinėmis treniruotėmis

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Griežtėjantys karantino reikalavimai paveikė ir kontaktines dvikovas propaguojančius klubus. Jiems liko galimybė rengti nuotolines treniruotes arba laukti sunkmečio pabaigos.
Klubų treneriai pripažįsta, kad nuotolinės treniruotės nepakeičia ankstesnių treniruočių salėse, bet kitos išeities nėra.

Ruošiasi čempionatui

Karatė klube „Danas“ kol kas aktyviai treniruojasi tik viena tituluočiausių mūsų rajono sportininkių Gabrielė Marozaitė. Ne vieną pergalę tiek šalyje, tiek užsienyje iškovojusi mažeikiškė ruošiasi sausio mėnesį numatytam Lietuvos čempionatui. Vasarį, jei nesutrukdys pandemija, bus rengiamas Europos čempionatas. G. Marozaitė yra šalies rinktinės narė, tad jame dalyvaus.
Klubo „Danas“ treneris Artūras Gerikas kalbėjo: „Aukšto meistriškumo sportininkams yra padarytos išimtys, jie gali treniruotis, laikantis visų saugumo reikalavimų. O štai kitiems klubo auklėtiniams tenka apsiriboti nuotolinėmis treniruotėmis – mes jiems sudarome pratimų programą, jiems paprasčiausiai tenka juos atlikti. Patikrinti, ar sąžiningai dirbta, mūsų sporto šakoje yra paprasta – vyksta egzaminai, jų programa sportininkams žinoma. Egzaminų metu ir paaiškės, kas dirbo tinkamai.“

Nerizikuoja vaikų sveikata

Treneris A. Gerikas pripažįsta, kad tokia treniruočių metodika jaunesniems sportininkams nėra tobula: vaikams sudėtinga dirbti vieniems, be to, tai kontaktinė sporto šaka, būtinas porininkas, tad realių dvikovų labiausiai ir trūksta.
„Manau, kad be kitų metų kovo prie normalesnio gyvenimo ritmo nesugrįšime, todėl ir jokio varžybų ar turnyrų grafiko dar neturime. Suprantame, kad situacija sudėtinga, todėl nenorime rizikuoti vaikų sveikata, nors ir bus sudėtinga grįžti į kasdienį režimą“, – sakė A. Gerikas.
Anot klubo vadovo, auklėtinių nuotaikos akivaizdžios – visi nori grįžti į sales, kur galima bendrauti, ne vienam atlikti pratimus, išgirsti trenerio patarimų.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto