Sporto centras – vienos partijos projektas?

Savivaldybės tarybai buvo pristatytas ir dabar jau teikiamas tvirtinti sprendimo projektas
dėl Sporto ir pramogų centro statybos šalia centrinio stadiono.
Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Jau aišku, kad Mažeikiuose nebus reprezentatyvaus, pavadinimą atitinkančio Sporto ir pramogų centro – švietimo, mokslo ir sporto viceministras Linas Obcarskas mažeikiškiams pareiškė, kad jų ministerija pramogų nefinansuoja. Penktadienį vyksiančiame Tarybos posėdyje turėtų paaiškėti, ar politikai duos startą kur kas kuklesniam, tik sportui skirtam statiniui. Po dviejų mėnesių pertvarkos Sporto ir pramogų centro klausimas vėl teikiamas Tarybai, nors komitetai jo nesvarstė. Savo žodžio netarė ir pagrindiniu šiam klausimui spręsti paskirtas Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komitetas.

Tokioms statyboms nepritariantys politikai jas vadina vienos partijos projektu, kuris reikalingas kaip rinkiminis masalas. Šis projektas aštrina aistras ir tarp valdančiosios koalicijos partnerių, pasigirsta kalbų ir apie jos griūtį, kai kurių valdžios postų persidalijimą. 

Planus sugriovė politikai

Politinis sprendimas dėl Sporto ir pramogų centro statybos turėjo būti priimtas kovo mėnesį vykusiame Tarybos posėdyje. „Santarvė“ jau rašė, kad planus sugriovė koalicijos partnerių, socialdemokratų vadovaujami komitetai: Švietimo, kultūros ir sporto bei Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komitetai nepritarė, politikų žodžiais, mažeikiškių poreikių neatitinkančio, tik pusantro tūkstančio žiūrovų talpinančio objekto statybai. Tokiai idėjai oponuojantys politikai teigė, kad Mažeikiai nusipelnė šiuolaikiško, erdvaus sporto ir pramogų centro, o ne „dėžutės“.

Nesulaukus dviejų komitetų pritarimo, Savivaldybės meras Vidmantas Macevičius pasiūlė darbotvarkėje numatytą klausimą pakeisti į projekto dėl Sporto ir pramogų centro statybos rengimo, įgyvendinimo ir finansavimo pristatymą, o pagrindiniu paskirti Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komitetą.
Politikai tokiam mero siūlymui pritarė. Gal ir todėl, kad meras V. Macevičius tada patikino: jei Ekonomikos komitetas ir vėl projektui nepritars, jis nebebus teikiamas Tarybai. Tokio pritarimo nėra, ir vis tik, kaip byloja viešai skelbiama informacija, į penktadienį vyksiančio Tarybos posėdžio darbotvarkę šis klausimas įtrauktas.

Ekonomikos komitetas nesvarstė

Tiesa, ar klausimas dėl Sporto ir pramogų centro statybos bus svarstomas, irgi priklausys nuo darbotvarkę tvirtinančių Tarybos narių. Įprasta, kad Tarybai teikiamus sprendimo projektus svarsto komitetai, šį kartą jų nepasiekė Sporto ir pramogų centro klausimas. Tik Ekonomikos komiteto nariai, iš Tarybos sekretorės sulaukę pranešimo apie įvyksiantį posėdį ir prisijungimo nuorodos, buvo paprašyti atkreipti dėmesį, kad posėdžio darbotvarkėje numatytas papildomas klausimas „Dėl pritarimo projekto „Mažeikių sporto ir pramogų centro Mažeikiuose, Sedos g. 57, statyba“  rengimui, įgyvendinimui ir finansavimui“.
„Šiuo klausimu prie posėdžio kviečiami prisijungti visi Tarybos nariai“, – išskirtinis dėmesys jam pabrėžiamas elektroniniame laiške.

Ekonomikos komiteto pirmininkas Deivydas Vyniautas į tokią informaciją sureagavo pranešdamas, kad komitetas šio klausimo nesvarstys, nes dėl jo įtraukimo į darbotvarkę nei su visais nariais, nei su pirmininku nebuvo suderinta. Be to, jis priminė, kad darbotvarkės sudarymas – komiteto pirmininko prerogatyva.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto