Sporto klubai iš biudžeto tikisi didesnio finansavimo

Nuotr. iš Savivaldybės tinklalapio

Mažeikių rajono savivaldybės vadovai, Tarybos ir Sporto tarybos atstovai susitiko su rajono sporto klubų vadovais. Dvi valandas trukusiame susitikime aptartas sporto klubų finansavimas, kūno kultūros ir sporto projektų rėmimas, sporto infrastruktūra, situacija dėl planuojamo statyti sporto ir pramogų centro.

Sporto klubų vadovai savivaldos atstovams išsakė nemažai pastabų, kritikos, pageidavimų. Pastarieji pažadėjo, kad, rengiant naujus dokumentus, susijusius su sportu, bus išklausoma sportininkų, atsižvelgiama į jų siūlymus.

Poreikis didesnis

Sporto tarybos pirmininkė, vicemerė Sigutė Bernotienė informavo, kad profesionaliojo ir mėgėjų sporto projektams šiemet iš biudžeto skirta beveik 170 tūkst. eurų. Kalbėdama apie sporto klubų finansavimą, ji akcentavo, kad Sporto taryba yra patariamoji institucija, jos išvados ir pasiūlymai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Visus sprendimus, susijusius su sporto strategija, finansavimu, priima Savivaldybės taryba.

Rajone veikia 32 sporto klubai, biudžeto lėšomis jie remiami pagal Savivaldybės tarybos patvirtintą Kūno kultūros ir sporto projektų rėmimo konkurso aprašą. Sportą kuruojanti vyriausioji specialistė Reda Guerrero pastebėjo, kad paraiškų gaunama daugiau, nei yra klubų. Lėšų prašoma daugiau, nei jų skirta biudžete, todėl paskirstyti jas nesą lengva.

Siūlo balų sistemą

Mažeikių krepšinio klubo „Mažeikiai“ vadovas Arūnas Liškus pateikė išsamią analizę apie paramą sporto klubams kituose rajonuose – pas mus ji viena mažiausių.

Sporto klubų atstovai Savivaldybės prašė padidinti procentinę biudžeto dalį, skiriamą nebiudžetiniams sporto klubams ir organizacijoms. Taip pat jie siūlė, kaip patobulinti paramos skirstymą, nustatant balų sistemą, vertinimo kriterijus aukšto meistriškumo sporto organizacijoms ir komandinėms sporto šakoms, kt.

S. Bernotienė sutiko, kad Kūno kultūros ir sporto projektų rėmimo iš savivaldybės biudžeto konkurso aprašas ir kiti su sportu susiję Savivaldybės tarybos patvirtinti sprendimai gali būti keistini. Sporto klubų vadovai pageidavo dalyvauti juos rengiant.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto