Sporto taryba pateikė istorinę koncepciją

Sigito STRAZDAUSKO nuotr,.

Penktadienį vyko Sporto tarybos posėdis, kuriame buvo svarstoma sporto plėtros Mažeikių rajone koncepcija. Po karštų diskusijų priėmus kai kuriuos pakeitimus, ją nutarta teikti svarstyti Tarybai. Beje, toks dokumentas – pirmasis Mažeikių rajono istorijoje.

Tvirtins Taryba

Koncepcijos tekstas Sporto tarybai buvo pateiktas prieš dvi savaites, tad per tą laiką buvo galima jį išanalizuoti ir pateikti pasiūlymus, pataisas.
„Tokio dokumento Mažeikių rajone dar nėra buvę. Mes jį teiksime, o ar jį rajono Savivaldybės taryba priims, ar ne, tai jos kompetencija“, – koncepcijos tekstą pristatė Sporto tarybos pirmininkas Vygandas Ostrauskis.
Dar šį mėnesį koncepcija Savivaldybės tarybai bus pristatyta, o spalio mėnesį turėtų būti tvirtinama.

Lėšų skirs visiems

Daugiausia diskusijų sukėlė koncepcijos veiklos kryptis dėl prioritetiškai remiamų sporto šakų: krepšinio, futbolo, žiemos sporto, stalo teniso, plaukimo, lengvosios atletikos. Tarybos narė Sigutė Bernotienė pateikė rajono mokyklų kūno kultūros mokytojų metodinio ratelio siūlymą, kad prie prioritetinių sporto šakų būtų prirašytas žodis „olimpinės“. Šiam siūlymui neprieštarauta, nes olimpinių sporto šakų yra labai daug, visų prioritetinėmis pripažinti neįmanoma.
Bet pažymėta, kad tai nereiškia, jog kitos sporto šakos nebus remiamos – joms tik bus skiriama mažiau lėšų.

Karatė – tarp prioritetinių šakų

Taip pat atsisakyta siūlymo atsižvelgti į žiūrovų simpatijas, t. y. gebėjimą pritraukti į renginius kuo daugiau žiūrovų: esą tai neobjektyvus kriterijus.
Kitas kriterijus yra masiškumas – klube sportuojančiųjų skaičius bei meistriškumas, t. y. pasiekiami rezultatai, jų gerėjimas, klubo veiklos tęstinumas.
Sunerimę, kad gali būti nutrauktas finansavimas karatė klubams, į Sporto tarybą kreipėsi šių klubų vadovai Vidmantas Butnorius ir Artūras Gerikas. Jų teigimu, karatė Mažeikiuose užsiima apie 300 vaikų, tuo tarpu Sporto mokyklą lanko 411 mokinių. Neabejotini ir mažeikiškių karatistų nuopelnai Lietuvoje bei už jos ribų.
Sporto taryba, atsižvelgdama į tai, karatė sporto šaką įtraukė į prioritetinių šakų sąrašą: tam prireikė balsavimo. „Už“ ir „prieš“ pasiskirstė po lygiai, tad tarybos pirmininkas pasinaudojo savo teise ir tarė lemiamą žodį.

Pristatyta valdymo struktūra

Taip pat  aptarta biudžetinės įstaigos Sporto mokyklos valdymo struktūra. Suabejota dėl direktoriaus pavaduotojo sporto renginių organizavimui bei darbuotojų, užtikrinančių sporto renginių, varžybų planavimą, organizavimą, metodinės pagalbos teikimą, reikalingumo.
Nutarta, kad šios pareigybės struktūroje liks, bet pristatant koncepciją Savivaldybės tarybai, V. Ostrauskis pažadėjo šias abejones pakomentuoti.
Beje, pirminiame variante šią įstaigą buvo pasiūlyta vadinti Sporto centru-mokykla, bet daugeliui žodis „centras“ kelia nepasitikėjimą, tad jis pataisoje bus išbrauktas.

6 Atsakymai į “Sporto taryba pateikė istorinę koncepciją”

 1. Mindaugas parašė:

  sportuoju kyokushiną, tiesa Vilniuje. Labai teisingas ir korektiškas sprendimas, remti neolimpines sporto šakas. Sveikinu su šiuo sprendimu.
  Dėl karate pseudo ar nepseudo, visad sakau lojantiems : ateik ant tatamio ir parodyk, kas tu esi :).
  Biznio instruktoriams didelio irgi nesigauna, daug šitoj vietoje yra paaukojama asmeninio laiko, daug „dovanojama nemokamų“ valandų sportininkams. Kas sportuoja – tas supras ir žinos, ką reiškia ruoštis varžyboms, diržų kvalifikaciniams egazminams.
  Taip, kad linkėčiau daugiau sportuoti kalbantiems ne su klaviatūra o realybėje.
  OSU

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Pasiskaitykit Mažeikių karate klubų veiklą ir tada šaukit, kad treneriai apgaudinėja žmones. Mice pasidomėk kas per sportas yra karate ir suprasi kas tai ką jie veikia. Išsišokėliai, net nežinot ką sakot

 3. janė parašė:

  cirkas ir viskas, Mažeikių karatistų nesamonės, mulkina visus, vaidina sportininkus, kiti tiki.

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  čia tik Mažeikiuose toks karatistų biznis sukasi, ar vieną kartą mokesčių inspekcija užsiims ta afera, negi dar valdžia jiems primokės, kiek gali mulkinti ir tėvus ir vaikus pseudosportininkai

 5. micė parašė:

  kažkokia komedija: prioritetinės sporto šakos,- olimpinės ir karatė, kas tai per sportas k a r a t e. šoumenai susirenka iš vaikų pinigus apsiskelbia čempionais, tai cirko artistai irgi sportininkai, bet tie nors gerbiami, o karikatistai, ar jie priklauso kokiai federacijai, Lietuvos čempionate nedalyvauja, tik balkone užsiregistravę ir daro biznelį iš kvailelių

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  kur ta istorija matyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto