Sprendimas dėl šilumos kainų didinimo atidėtas

Vaizdo medžiaga iš Mažeikių rajono savivaldybės tinklalapio

Penktadienį vyko Mažeikių rajono savivaldybės tarybos posėdis. Darbotvarkėje buvo numatyta apsvarstyti 25 klausimus: sprendimų projektus bei pristatymus.
Bendrovė „Mažeikių šilumos tinklai“ Tarybos nariams pristatė šį sezoną planuojamas šilumos energijos kainas – ji gali pabrangti beveik 12 proc.
Galutinė šilumos kaina paaiškės po Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) sprendimo.

Patvirtins po VERT sprendimo

Bendrovės „Mažeikių šilumos tinklai“ atstovai Savivaldybės tarybos komitetams pristatė projektą, pagal kurį planuojama pabranginti šilumos energiją, tiekiamą gyventojams. Numatoma, kad viena šilumos kilovatvalandė gali pabrangti apie 11,7 proc.
Dabar viena šilumos kilovatvalandė kainuoja 3,86 cento, ketinama ją padidinti iki 4,31 cento.
Šilumininkų skaičiavimu, jei už vieno kambario buto šildymą buvo mokama 30 eurų, tai pagal naują kainą ši suma šoktelėtų maždaug iki 33 eurų.
Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komiteto posėdyje politikai nusprendė neteikti Tarybai šio sprendimo projekto, tik jį pristatyti.
Po „Mažeikių šilumos tinklų“ atstovų pristatymo Tarybos posėdyje buvo nutarta sprendimą dėl šilumos kainos dedamųjų nustatymo priimti po VERT įvertinimo bei sprendimo.

Sudarys darbo grupę

Tarybos narių dauguma pritarė Mažeikių rajono savivaldybės 2020 metų biudžeto vykdymo ataskaitų ir konsoliduotųjų finansinių ataskaitų rinkiniams. Juos pristatė Finansų skyriaus vedėja Julija Balvočienė ir Savivaldybės kontrolieriaus pavaduotoja Loreta Dimienė.
Akcentuota, kad Savivaldybės kontrolieriai nustatė ne vieną pažeidimą bei pateikė rekomendacijas, per kiek laiko jie turėtų būti pašalinti.
Tarp nustatytų pažeidimų buvo įvardyta, kad vietinės reikšmės kelių (gatvių) apskaitos duomenys nepagrįsti inventorizacijos duomenimis; nebaigtos statybos sąskaitoje vis dar apskaitomi objektai nuo 2001 m.; neužtikrinama teisinga ir tinkama nekilnojamųjų kultūros vertybių apskaita. Buvo nurodyta, kad trūkumų turi Savivaldybės lėšų ir turto valdymas, nepakankama yra neformaliojo vaikų švietimo lėšų iš ES skyrimo ir panaudojimo administravimo kontrolė; yra trūkumų ir sporto finansavimo srityje, kt.
Pranešėjos pastebėjo, kad dalis pažeidimų kartojasi metai po metų, todėl politikai nusprendė užprotokoluoti siūlymą – sudaryti darbo grupę, kuri įvertins, kokios kontrolierių rekomendacijos nėra įvykdytos, ir iki metų pabaigos pateiks išvadas Tarybai.

Gatvių pakeitimai

Dar vienas iš penktadienį Tarybos priimtų sprendimų – gyventojų pageidavimu, Tirkšliuose atsiras nauja gatvė. Politikai pritarė gatvių geografinių charakteristikų pakeitimui ir pavadinimo suteikimui.
Tirkšlių miestelyje S. Nėries gatvės atšaka bus pervadinta į Diemedžio gatvę. Tuo pačiu sprendimu bus pakeista ir Viekšnių miesto Mažeikių 5-ojo tako geografinė charakteristika.

6 Atsakymai į “Sprendimas dėl šilumos kainų didinimo atidėtas”

 1. Klausimas parašė:

  O kur senelis CHotabičius?

 2. klaustukas parašė:

  Kokie „Mažeikių šilumos tinklų“ vadovų atlyginimai?

 3. Piatrui parašė:

  Jeigu ponas toks bagotas, tai gal vieną kitą kiemą galėtumėte savo lėšomis išasfaltuoti? Kodėl yra prievartaujami mokėti už kiemų asfaltavimą tie, kas net mašinos neturi?

 4. Piatras parašė:

  Puikus meras. Galva guldo uz mazeikiskiu interesus. Manau vienas geriausiu Lietuvoje kartu su Matijosaiciu ir Mitrofanovu. Bet mere jei norit buti pats geriausias, tai turit pagaliau imtis daugiabuciu kiemais. Jie beveik visur nepravaziuojami. Zmones dabar bagoti, susimestu remontui, bet cia butina isikisti savivaldybei, kuri siuos darbus koordinuotu. Priesingu atveju gyventojai tarp saves nesutars ir mes n metu toliau vargsim. Sekmes, mere!

  1. B. parašė:

   Labai teisingas komentaras. Pats į Ventos 83,85,87 namų kiemus įvažiuoju tik per šaligatvius. Taip pat važiuoja ir Greitosios pagalbos automobiliai, netgi policijos patruliai. Kitaip įvažiuoti neįmanoma. Įvažiavimai siauri ir užstatyti. Policija, deja, pažeidėjų nemato ir nebaudžia. Prieš du metus paprašėme savivaldybės pagalbos. Buvo pasiūlyta kelti namo remonto fondo mokestį, tokiu būdu surinkti pinigų įvažiavimo į kiemus praplatinimui ir taip prisidedant prie savivaldybės pagalbos. Pakėlėme tris kartus. Pagalbos nesulaukėm iki šiol. Darbai nepradėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*