Sprogmenų „skaitiklis“ jau sukasi

Aptinkus daiktą, panašų į sprogmenį, išminuotojai ragina laikytis paprasčiausių taisyklių: neliesti, perspėti kitus, pažymėti tą vietą, skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112, laukti pareigūnų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pavasaris verčia būti atsargesniems: bundanti žemė iš savo gelmių iškelia į paviršių karo laikų sprogmenis, kurie kartkartėmis pasirodo ir mūsų rajono laukuose.

Kariškiams teko sugrįžti

Pirmadienį pavojingas incidentas užfiksuotas Telšiuose: vaikai rado gatvėje daiktą, panašų į sprogmenį, parsinešė jį į namus. Tai pamačiusi mama iškvietė policijos pareigūnus, pastarieji išminuotojus, kurie nustatė, kad vaikų radinys – minosvaidžio mina. Sprogmuo buvo išvežtas ir sunaikintas.
Net du incidentai, susiję su sprogmenimis, užfiksuoti gegužės dešimtąją policijos komisariate mūsų rajone: abu kartus išminuotojai vyko į Židikus. Pirmuoju atveju karo laikų sprogmuo buvo aptiktas miestelio mokyklos teritorijoje, kai mokiniai sklaidė iš ūkininko atvežtą juodžemio krūvą. Buvo evakuoti mokyklos darbuotojai ir mokiniai bei bendrabučio gyventojai, sprogmenį išsivežė Klaipėdos J. Vitkaus inžinerinio bataliono išminuotojai.
Dar nespėję pasiekti uostamiesčio kariškiai vėl buvo priversti grįžti į miestelį: prie kapinių buvo aptiktas dar vienas sprogmuo – mina.

Žvakidė palaikyta sprogmeniu

Tai ne pirmieji pavojingi radiniai mūsų rajone šiais metais. Gegužės pirmąją Žiogaičių kaime, ariant žemės sklypą, aptikta rankinė granata. Tą pačią dieną pranešimas apie rastą į sprogmenį panašų daiktą gautas iš Knabikų kaimo. Nuvykę į vietą policijos pareigūnai nustatė, kad pavojus netikras: sprogmeniu buvo palaikyta žvakidė.
Paskutinis pavojingas radinys mūsų rajone aptiktas praėjusį sekmadienį Tulnikiuose: išminuotojai iš ten išvežė 82 milimetrų kalibro minosvaidžio miną.

Dvylika išminavimo operacijų

Pirmasis pavojingas radinys pernai Mažeikių rajone buvo užfiksuotas balandžio viduryje, paskutinis – spalio pabaigoje. Iš viso pernai išminuotojai mūsų rajone atliko dvylika išminavimo operacijų, kurių metu paimta trylika sprogmenų. Pavojingiausias incidentas užregistruotas rugpjūti, kai kultivuojant laukus Buknaičiuose, sprogo karo laikų sviedinys ir išdaužė traktoriaus langą bei nutraukė kultivatoriaus detales. Užpernai Mažeikių rajone rasta devyniolika, 2009 metais – aštuoniolika sprogmenų.
Norint išvengti skaudžių pasekmių, kai aptinkamas daiktas, panašus į sprogmenį, išminuotojai ragina laikytis paprasčiausių taisyklių: neliesti, perspėti kitus, pažymėti tą vietą, skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112, laukti pareigūnų ir suteikti jiems visą informaciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto