Stabdomas „RTR Planeta“ programos retransliavimas

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Trečiadienį Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) trims mėnesiams visiškai sustabdė televizijos programos „RTR Planeta“ retransliacijas.

Susitarti nepavyko

Kaip skelbia LRTK, Švedijoje registruota, tačiau Rusijos kompanijos VGTRK gaminama ir skleidžiama „RTR Planeta“ tris mėnesius nebus rodoma nuo balandžio 13 d.
Sprendimas laikinai nutraukti retransliacijas priimtas po to, kai sausio 18 d. „RTR Planeta“ transliuotoje laidoje „Sekmadienio vakaras su Vladimiru Solovjovu“ buvo paskleista nesantaiką kurstanti šališka informacija. Panašaus turinio informacija buvo paskleista antrą kartą per nepilnus metus, todėl LRTK kreipėsi į programos gamintoją, licenciją išdavusią reguliuojančią instituciją Švedijoje ir Europos Komisiją bei informavo apie nustatytus pažeidimus.
Tačiau konsultuojantis su televizijos programą transliuojančia valstybe ir Europos Komisija abipusiu sutarimu per 15 dienų nuo įspėjimo susitarti nepavyko, o pažeidimai buvo daromi toliau.

Galėjo sustabdyti dar ilgesniam laikotarpiui

Remiantis Audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų direktyvos ir Visuomenės informavimo įstatymo nuostatomis, LRTK visos televizijos programos „RTR Planeta“ retransliavimą galėjo sustabdyti dar ilgesniam laikotarpiui – metams ar ilgiau.
Primename, kad praėjusių metų balandį nustačius, kad „RTR Planeta“ laidoje „Vesti nedeli“ buvo kurstoma nesantaika bei karinės nuotaikos, pateisinama karinė intervencija į suverenią valstybę, platinama šališka informacija, LRTK buvo įpareigojusi „RTR Planeta“ retransliuotojus 3 mėnesiams sustabdyti programos laidų iš ne Europos Sąjungos valstybių narių, Europos ekonominės erdvės valstybių ir kitų Europos Tarybos konvenciją dėl televizijos be sienų ratifikavusių Europos valstybių, sudarančių televizijos programą „RTR Planeta“, retransliavimą.

8 Atsakymai į “Stabdomas „RTR Planeta“ programos retransliavimas”

 1. Hm parašė:

  Neseniai faceboke buvo dokumentai is lepses jaunystes kur uzfiksuota kaip ji dirbo prostitute Leningrade ,nu tai dabar turetu uzdraust Facebok ,nes gi meluoja ,ir kodel kazkoks sudzius is seimo sprendzia ka man ziuret?Vajetau zmones pamatys kitokia nuomone,turbut normalu kai saugumas stebi spctinkluose kas ka kam raso ir kas ka kam siuncia kaip aiskino buves genprokuroras tai jau butu organizuota grupe ir tokius reikia traukt atsakomyben uz valstybes pozicijos menkinima .Va matot jie jau save laiko valstybe ,o is tikro tik samdyti darbuotojai nors tai atsimenama tik pries rinkimus.Taip kad gal as pats nuspresiu ka man ziuret ir klausyt net Konstitucijoj tai parasyta bet……

 2. Orvelas parašė:

  1984 – ieji.

 3. cha parašė:

  Roventa jau ijunge kazkoki gyvuneliu kanala… Ei, gal bent koki filmu kanala ijungsit?!

 4. klausimelis parašė:

  Noreciau paklausti Roventos vadovu, jeigu as moku uz paslauga, noreciau gauti ja kokybiska. Koki kanala rusu kalba zadate ijungti vietoj RTR? Ir prasytume nedelsti!

 5. Lietuvos demokratijos grimasos parašė:

  Kuom dabartinė demorkatija skiriasi nuo tarybinės, buvusios Lietuvoje? Žmogus išsakė savo nuomonę, požiūrį, kad ir Žirinovskis, ir kanalo transliacijos uždraudžiamos. Einant tuo keliu, galima visas TV laidas uždrausti – vis vien kas nors ką nors pasakys arba tada turi būti tik keletas TV laidų, keletas radijo laidų, visos iš anksto peržiūrėtos, cenzūruotos, bet ir tai nepadėjo LTSR žinoti daugiau, nei buvo leidžiama oficialiai skelbti, o dabar su šiuolaikinėmis technologinėmis priemonėmis…… Su tokiais persistengimais ir lazdos perlenkimais Lietuvos valdžia tik apsijuokia, bet ir gerai – žmonės galų gale pramatys, kas sėdi valdžioje ir kieno interesus ji atstovauja, bus didesnis akstinas socialistinėms (tai, kas labiau visiems žmonėms nei išskirtiniams kapitalistams) atgimti. O Lietuva elgesia kai provinciali valstybėlė – bijo Žirinovskio ar kitokių pasisakymų, laidų, netitinkančių šiandieninio proamerikietiško rakurso, o pranokt savo laidomis ir jų turiniu lituviškos rusiškų nesugeba, o ir šansų nėra, todėl isteriškai draudžia. ką galima pasiketi tokiais darudimais? Tik dar geresnės nuomonės apie Rusiją formavimą, nes mūsų ausis ir akis dabar tikrai pasieks tik propaganda, o rusiškuose draustuose kanaluose būdavo atskleidžiama ir klampynė, klampinanti Rusiją – korupcija, vagystės, oligarchų nebaudžiamumas ir kt. Na, bet jei jau yra įgimta Lietuvos valdžiai visada ir visomis aplinkybėmis („Mažekių nafta“, Ignalinos AE, laivas „Independence“, tai čia tik stambesni objektai) lipt „ant grėblio“, tai ir įgimta, ir nieko čia nebepadarysi – teks įsigyti palydovinį imtuvą :)

 6. ne Joniui parašė:

  avine tu ,zodzio laisve tai ,kai zmogus turi pasirinkimo teise ka kalbet ir ka ziuret ,propaganda cia ne prie ko ,ir avinams to nesuprast:P ,nepatinka kanalas,perjunk ,o atjungt cia jau diktatura :P gerai,kad interneto dar neblokuoja ,ziuresim tuos kanalus,kaip zureje :P

 7. Joniui parašė:

  Žodžio laisvė ir propaganda yra du skirtingi dalykai.

 8. Jonis parašė:

  Va tau ir zodzio laisve?Juk visi valdziazmogiai zviegia kad tik prie Stalino buvo cenzura,kitaip mananciu medziokle ,varzoma zodzio laisve ….Ir ka mes matom dabar ogi Stalinas prisikele tik tiesa dabar jis pakeites lyti ir varda dabar jis Lepse vadinasi .Butu juokinga jeigu nebutu graudu .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto