Stabdomi fasado atnaujinimo darbai

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

P. Vileišio gatvės šešto namo gyventojai iš Būsto energijos taupymo agentūros sulaukė informacijos apie tai, kad agentūrai nebuvo pateiktas prašymas derinti naujo fasado atnaujinimo darbų pirkimo. Peršasi išvada, kad šiuo metu vykstantys darbai pagal pakoreguotą projektą – neteisėti, nes pakeitimai, kaip to reikalauja teisės, nebuvo aptarti visuotiniame gyventojų susirinkime.

Namo gyventojai, nesulaukdami administruojančios įmonės „Admituras“ pagalbos, aukštesnių institucijų prašo stabdyti renovacijos darbus bei pradėti išsamius tyrimus.

Kreipėsi į agentūrą

Vileišio 6 namo gyventojai birželio 15 d. raštu kreipėsi į VšĮ Būsto energijos taupymo agentūrą (toliau – BETA) dėl minėto daugiabučio atnaujinimo (modernizavimo) vykdymo. Agentūra buvo informuota, kad nesuderinus pakoreguoto Investicijų plano su daugiabučio gyvenamojo namo gyventojais, UAB „Admituras“ įvykdė naują sienų ir cokolio šiltinimo darbų su projektavimu pirkimą (darbams nenumatytiems gyventojų patvirtintame Investicijų plane) per Centrinės perkančiosios organizacijos (CPO) katalogą.
Be to, mažeikiškiai atkreipė dėmesį, kad gyvenamojo namo atnaujinimui (modernizavimui) jau yra gautas statybas leidžiantis dokumentas, nors gyventojams dar nebuvo pateiktas susipažinti ir tvirtinti statybos rangos darbų techninis projektas.

Turėjo patvirtinti gyventojai

Liepos 13 d. P. Vileišio namo gyventojų atstovas Danielius Imbras gavo BETA atsakymą, kuriame yra rašoma, kad suderintas investicijų planas turi būti tvirtinamas daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkų. Atkreiptas  dėmesys, kad daugiabučio namo techninis darbo projektas iki jo patvirtinimo turi būti viešai aptartas su daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkais.
BETA, kurios atsakymą pasirašė įstaigos direktorius Valius Serbenta, informavo, kad Agentūrai dėl P. Vileišio gatvės šešto namo nėra pateiktas prašymas derinti naują pirkimą.
Išeitų, kad naujas sienų ir cokolio šiltinimo darbų pirkimo konkursas per Centrinę perkančiąją vyko aplenkiant Būsto energijos taupymo agentūrą?
Plačiau apie šio namo problemas – „Santarvės“ laikraštyje.

26 Atsakymai į “Stabdomi fasado atnaujinimo darbai”

 1. teip parašė:

  as manau kad ponai prieis liepto gala, laikydami namu gyventojus kvailiais

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Be galo sunku , kai šitame name gyvena toks „laabai “ jau viską suprantantis veikėjas.Nuo pirmos dienos vis kiršina gyventojus , viskas negerai. O kur spaudimas pasirašyti neaišku po kuo ir kam, o vėliau apkalbios ir intrigos nepasirašiusiųjų pusėn.Gaila ten gyvenančių tėvų, kyla mintys apie gyvenamosios vietos pakeitimą.Šitame name didžioji dalis gyventojų senyvo amžiaus , jie ir taip į viską reaguoja jautriau, o jei dar kuriamos intrigos kurių ne visi pajėgūs suprasti…Negi ir senatvėje žmonės nenusipelno ramaus gyvenimo…Gėda turėtų būti šitam veikėjui , tegul susimąsto apie savo tėvus..

 3. labiausiai parašė:

  patiko komentarai, kur aiškinama, kad gyventojai gali nukentėti finansiškai. Nejuokinkit, beta be reikalo darbų nestabdo, o jei sustabdė-vadinasi pažeidimų buvo. Gyventojai, ieškantys teisybės niekada nebuvo patogūs nei rangovui, nei admiturui. Jei kas ir nukentės finansiškai, tai tikrai ne gyventojai.

 4. TROLIAMS parašė:

  Miestiečiui, Pilypukui, Furistui ir kitiems VIENINTELIO APDOVANOTOJO troliams: labai jau pagal tą patį scenarijų visi „trolinat“. :) Ar užsakovas visiems tas pačias instrukcijas išdalino? :) Ar tik ne iš vieno IP adreso visi laiškučiai byra? Ajajai, kaip negražu… :) :) :)

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  Nebepasidalina“ pogrindininkai“ svetimų pinigų! ;-)

 6. G,M parašė:

  kam ta renovacija isvis reikalinga ? bereikalingas pinigu kisimas! Pigesne silumos kaina?? tai ta renovacija ir per 30 metu neatsipirks, kiek uz ja teks moket. padarys zmones amzinais skolininkais.o kai visi issirenovuos ,sildymo kaina vel pakils – juk rekes kazkam katiline islaikyt…Sutinku,kad uz 15 procentu apsimokejo, bet uz daugiau -jokiu budu!>Na, o kaip zinia uz 15 procentu issirenovavo tie namai, kuriuose gyvena rajono valdininkai. o kitiems spyga! Jeigu kompensacijos uz renovacija neskiria ,tai tegul ir zmoniu neapvagineja!

 7. Gerbeja parašė:

  Klaunai yra tie, kurie turi didelias raudonas nosis, uzdengiancias akis ir nemato, kad juos apgaudineja…. Cirkas grizo ir stovi prie IKI pc…

 8. "suprantančiam" parašė:

  Cirkas išvažiavo o du klounai pasiliko iš pirmos laiptinės…(viens netgi „suprantančiu“ pasivadino)…

 9. miestietis parašė:

  Turėtumėte džiaugtis, kad jūsų namas renovuojamas, o ne trukdyti. Jis juk vienas paskutinių aptriušusių sovietinės statybos namų gražiai sutvarkytame ir atnaujintame senamiestyje. O gal kas nori dar vieno sodų 7 varianto, kad trukdo. Baikite vaidytis, o geriau žiūrėkite, kad tvarkingai vyktų renovacijos darbai. Tai ne tik pagerins gyvenimo sąlygas, bet ir papuoš mūsų visų senamiestį. Elkitės protingai ir žiūrėkite į priekį.

 10. furistas parašė:

  turite suprasti, kad be renovacijos niekur nedingsite. Pažiūrėkite kaip gyvena žmonės renovotuose ir nerenovuotuose namuose ir suprasite gyvenimo kokybės skirtuma. Sėkmės

 11. pilypukas parašė:

  nesipykite ir nesibarkite, gyvenkite draugiškai.

 12. kaimynai iš kito namo parašė:

  užjaučiame, kad tokio tipo veikėjai sužlugdė jūsų pirmą pasiūlymą renovacijai už 15 procentų. Patys matote kaip mes šiltai, pigiai ir tvarkingai gyvename ir labai džiaugiamės. Buvo ir pas mus tokių tipelių kovotojų. Kol teismai kelnių nenumovė, nesiliovė. Dabar neturi kur akių dėti. Laikykitės ir nepasiduokite visokiems atskalūnams. Visi žino, kad daugiabutyje sprendimai priimami pagal daugumos gyventojų nuomonę ir mažuma turi paklusti. Tokia tvarka. O Santarvei linkiu apsivalyti nuo pliatkininkų ir intrigantų, ir išlikti solidžiai.

 13. SUPRANTANTIS parašė:

  Pvz: Prezidentei Daliai Grybauskaitei įtarimų kelia daugiabučių namų renovacijos procesas: šalies vadovė suabejojo, ar renovacijos darbų kainos yra pagrįstos, o viešieji pirkimai – skaidrūs. Teisingai vyrai darote kad viška skaidrinatę ir viešinate…! Diana Baranoviene mokytoja – 2 laiptinės namo astovė susidėjo su 3 laiptinės astovu Gydytoju Jonu Žulpa atgaline data renka parašus, apgaudinėja visus namo gyventojus ir klastoją dokumėntus perduotus iš UAB Admituro. Galimai turi naudą taip darydamį, o dar Mokytoja ir Daktaras…..! Gėda…! 1/4 gyventojų suprantą vyrų daromą darbą ir sako Ačiū. Namo gyventojai nenukentės, dėl sustabdyto proceso kurį atmetė Beta, nemulkinkite gyventojų, rizika turi UAB Admituras ir UAB Tilta. Kas gali paneigti, kad galimai administratorius su mokytoja ir gydytoju neužsiima neteisėta veikla. Vyrai Juos į PROKURATŪRA….!

 14. cirkininkai parašė:

  Liūdna kad Santarvė pasidavė mulkinima tų dviejų cirkininkų (kurie dirba konkurentams…..visi žino kam).Bet manau dabar jau gyventojų taip nebeapmulkins tie du cirkininkai…

 15. cirkas parašė:

  Kiek girdėjome tas cirkininkas danielius tik pasirašė savo vardu savo šeimininkų (konkurentų) sukurptą skundą ir jokie darbai nesustabdyti. Savo paistalus nori prakišti už realybę. Ar nebus laikraščio korespondentą apgavęs. Tiesiog kiršina žmones net pasitelkęs laikraštį. O nukentėti gali namo gyventojai.Baisu dėl tokių veikėjų savivalės.

 16. iš pašalies parašė:

  Gal tas jūsų namo pilietis yra buves koks nors veikėjas…… Juk renovacija yra valstybinės reikšmės projektas. Gaunasi kad jis prieštarauja valstybės politikai

 17. Jau sunervino parašė:

  Tikrai prireiks kreiptis į teisėsaugą, nes daugiau kaip 77% gyventojų yra už renovaciją ir dabar per juos nukentės gyventojai… Greičiausiai dirba konkurentams… Galvojo, kad daro gera… o va kaip viskas pasisuko…

 18. Namo gyventojas parašė:

  Šiaip jau fasado keitimo klausimas buvo aptartas namo gyventojų susirinkime, kur visi vienbalsiai pritarė dabar montuojamam vėdinamam fasadui. Tam vienas pirmųjų pritarė ir pats danielius. Baisu, kai žmogelis nori reikštis, bet užsiima kenkėjiška veikla. Baisiausia, kad dėl jo nepagrįstų skundų gali finansiškai nukentėti namo gyventojai. Ar jis pasiruošęs padengt tuos nuostolius. Namo gyventojai jokių teisių jų vardu jam reikštis nesuteikė. Gaila, kad mūsų mėgstamas laikraštis įsivėlė į šitas neaiškias intrigas.

 19. kaimynė parašė:

  Tas pseudoveikėjas Danielius nėra joks namo atstovas- eilinis apsišaukėlis ir intrigantas. Absoliuti dauguma namo gyventojų jau pavargo nuo jo pastangų sutrukdyti renovacijai, kuri jau sklandžiai vyksta. Gyventojai pradeda įtarti, kad jis atstovauja kažkokiems konkurentams ar kokiems kitiems kenkėjams, tik ne namo gyventojams. Ypač piktinasi senųjų namo gyventojų vaikai, kurių tėvus jis mulkina ir reikalauja pasirašyti įvairius pseudoraštus prieš renovaciją. Ar ne laikas būtų jo veiksmais pasidomėti teisėsaugai.

 20. alex parašė:

  Gyventojų kvailumui ribų nėra.

 21. Gyventoja parašė:

  Poetė-dainininkė su savo Danieliu turbūt turi daug pinigų,bus malonu kai apmokės gyventojams visas išlaidas.Du veikėjai neturi kur pasireikšti ir durniuoja

 22. Kitos dvi laiptinės parašė:

  ponai du danielei – tai dar neriaškia kad čia visi namo gyventojai….:(

 23. Jau sunervino parašė:

  Darbai pradėti. Jau dasivarėme, kad gyventojai moka 60% nuo bendros sumos, tai dabar laukia kol pakils iki 80%. Kažkada buvo siūloma 15% – nesutiko. Kaip taip suvokimo neturi, kad nukentės visi gyventojai. Įdomu sustabdžius darbus, kas apmokės nuostolius. Darbai pradėti, juos reiks užbaigti. Man atrodo, kad ponui Danieliui teks ir apsimokėti už visus sustabdymus, už gyventojams patirtą moralinę ir materialinę žalą. Nu tikrai sunervino.

 24. Vardas (privalomas) parašė:

  Darbai pradėti. Jau dasivarėme, kad gyventojai moka 60% nuo bendros sumos, tai dabar laukia kol pakils iki 80%. Kažkada buvo siūloma 15% – nesutiko. Kaip taip suvokimo neturi, kad nukentės visi gyventojai. Įdomu sustabdžius darbus, kas apmokės nuostolius. Darbai pradėti, juos reiks užbaigti. Man atrodo, kad ponui Danieliui teks ir apsimokėti už visus sustabdymus, už gyventojams patirtą moralinę ir materialinę žalą. Nu tikrai sunervino.

 25. Jau sunervino parašė:

  Darbai pradėti. Jau dasivarėme, kad gyventojai moka 60% nuo bendros sumos, tai dabar laukia kol pakils iki 80%. Kažkada buvo sìūloma 15% – nesutiko. Kaip taip suvokimo neturi. Įdomu, susdabdžius darbus, kas nuostolius padengs, jeigu nebus įgyvendinta renovacoja ir kitame etape reikės gyventojams daugiau mokėti., nes renovacija jau pradėta, ją kažkaip reiks pabaigti. Man atrodo, kad ponui Danieliui teks ir apsimokėti už visus sustabdymus, už gyventojams patirtą moralinę ir materialiñę žalą. Nu tikrai sunervino.

 26. Gyventoja parašė:

  Jiems jau vaidenasi viskas… laksto po butus… patys nenorejo renovacijos… tai dabar kiša pagalius kitiems… visi atsakymai jiems pateikiami žodžiu… bet jie nieko nesiklauso ir negirdi… kiršina gyventojus…. prisidirbo ateičiai….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto