Štangos spaudimo rekordai – mažeikiškio sąskaitoje

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Praėjusiais metais šalies rekordus gerinęs mažeikiškis Kęstutis Milkintis neatsisako minties ir šiemet pakoreguoti rekordų lentelę.

Gerina rekordus

Dar vieną šalies štangos spaudimo rekordą pagerino nenuilstantis mūsų rajono atstovas Kęstutis Milkintis – Alytuje vykusiame Dzūkijos štangos spaudimo be specialios aprangos turnyre mažeikiškis išspaudė 195 kilogramus sveriančią štangą.
Jau pirmuoju bandymu išspaudęs 187,5 kilogramo, jis visus aštuonis savo svorio kategorijos varžovus (Kęstutis varžosi 83 kilogramų svorio kategorijoje) pasiuntė į nokdauną – antrąją vietą šioje kategorijoje užėmęs sportininkas savo geriausiu trečiuoju bandymu išspaudė tik 157,5 kilogramo.
Šioje sporto šakoje taisyklės paprastos: iš viso yra trys bandymai, po pradinio svėrimosi sportininkai užsisako pirmąjį štangos svorį, jeigu jo neišspaudžia, gali jį tik padidinti. Po sėkmingo bandymo, kitą svorį, kokį bandys išspausti, sportininkas teisėjams turi pasakyti per minutę.
Mažeikiškis Alytuje pripažintas geriausiu ir absoliučioje svorio kategorijoje.

Lemia sunkus darbas

Tai ne pirmas rekordas, kurį dar praėjusių metų pabaigoje pagerino mažeikiškis – Vilniuje vykusio Lietuvos štangos spaudimo čempionate su specialiąja apranga Kęstutis išspaudė 232 kilogramus ir net vienuolika kilogramų pagerino sau priklausantį šalies rekordą. Pastarąjį jis buvo pasiekęs 2013 metų pabaigoje, kai pagerino net trejus metus besilaikiusį rekordą.
„Tie pasiekimai – sunkaus darbo treniruotėse rezultatas – jėgos klubo „Mažeikių švyturys“ treniruoklių salėje plušu keturis kartus per savaitę po pustrečios valandos, ir taip jau dvylika metų.
Kodėl rezultatais lenkiu kitus varžovus? Gal dėl to, kad mano svorio kategorijoje yra vos vienas rimtesnis varžovas, o aš stengiuosi, užsibrėžiu sau prieš sezoną tikslus ir atkakliai einu jų link“, – pasakojo sportininkas.
Pasak Kęstučio, šiems metams jis užsibrėžė tikslą ir toliau gerinti savo rekordus, juolab kad treniruotėse pavyksta iškelti ir didesnius svorius, reikia tik tai padaryti per varžybas. Jo manymu, su specialia apranga tikrai yra galimybių išspausti du šimtus kilogramų.
Kokios varžybos laukia vieno geriausių štangos spaudikų šiais metais, Kęstutis pasakyti negalėjo – kitą šeštadienį vyks federacijos posėdis, kuriame ir bus paskelbtas varžybų tvarkaraštis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto