Startuoja antrasis daugiabučių namų renovacijos etapas

Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir butų savininkų lėšomis bus Mažeikiuose atnaujintas 41 daugiabutis. Agnės GRABAUSKAITĖS nuotrauka

Susikvietęs atsakingus savivaldybių darbuotojus aplinkos ministras Valentinas Mazuronis pranešė apie antrojo daugiabučių renovacijos etapo pradžią.

Paraiškos – iki rugsėjo 24-osios

Trečiadienį Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Romaldas Paradnikas kartu su Ekonomikos, strateginio vystymo ir investicijų skyriaus vyriausiąja specialiste Aušra Žubikaite dalyvavo Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos organizuotame susitikime dėl daugiabučių renovacijos.
Susirinkusiems šalies savivaldybių atstovams aplinkos ministras Valentinas Mazuronis pranešė apie antrojo daugiabučių renovacijos etapo pradžią.
Iki šių metų rugsėjo 24 d. savivaldybės yra kviečiamos teikti paraiškas nepatekusiems į pirmąjį etapą ir naujai atrinktiems daugiabučiams atnaujinti.

Kviečia gyventojus dalyvauti renovacijoje

Susitikime aplinkos viceministrė Daiva Matonienė ir Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) direktorius Valius Serbenta kalbėjo apie daugiabučių namų atnaujinimo savivaldybėse eigą bei supažindino su ateities perspektyvomis, pristatė kvietimo dalyvauti antrajame etape sąlygas ir kriterijus.
„Prašome gyventojus aktyviai dalyvauti naujame renovacijos etape ir pasirašyti dėl namo atnaujinimo. Prašymus su gyventojų parašais reikia pateikti namą administruojančiai įmonei, o namų savininkų bendrijos – Savivaldybės administracijai (Laisvės g. 8, 107 kab.). Primename, kad sutikimą namui atnaujinti turi teisę pasirašyti tik būsto savininkas (-ai) (ne nuomininkai ar giminaičiai), o už socialinius būstus – Savivaldybės administracija“, – kvietė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas.

Išsami informacija – bendru telefonu

Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos viršininkė Laura Nalivaikienė apžvelgė pagrindinius veiksmus, užtikrinsiančius modernizavimo projektų įgyvendinimo kokybės kontrolę.
„Nuo šiol veikia nemokama informacijos apie renovaciją telefono linija – 8 800 20 012.  Jos tikslas –  padėti gyventojams bei programos administratoriams išsiaiškinti rūpimus klausimus ir problemas, susijusias su organizaciniais, teisiniais, finansiniais ir kitais daugiabučių namų atnaujinimo programos aspektais“,  – naujovę pristatė R. Paradnikas.
Išsamesnė informacija dėl naujos daugiabučių namų renovacijos Mažeikiuose teikiama tel. (8 443)  98 196.

Vykdomos dvi programos

Šiuo metu Mažeikiuose įgyvendinamos dvi daugiabučių namų renovavimo programos. Pirmoji parengta pagal priemonę „Daugiabučių namų atnaujinimas pirmiausia didinant jų energijos vartojimo efektyvumą“ ir yra remiama Europos Sąjungos struktūrinių fondų. Pagal šią programą turėtų būti atnaujintas 41 miesto daugiabutis namas.
Antrosios – šalies biudžeto remiamos programos dalyviai taip pat jau įvardyti – šešiolikai namų yra rengiami investiciniai projektai.
Tų namų, kurie nepateko į visoje šalyje startavusios namų renovavimo programos pirmąjį etapą, butų savininkai gali dalyvauti ką tik prasidėjusiame etape.

9 Atsakymai į “Startuoja antrasis daugiabučių namų renovacijos etapas”

 1. naftininkų 28,22 parašė:

  pastartavo ir sustojo.kai kur langus pakeitė, o palangių ir apdailos per 2mėn dar nesulaukėm.

 2. Ponas parašė:

  Paradnikas yra labai nusimanantis renovacijos reikaluose, matyt, todėl Gamyklos g.3 vis dar nepriduotas valstybinei komisijai.

 3. to vardas privalomas parašė:

  kada anie grius pats jau kad ir labai noredamas nebepamatysi

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  Na ir lipdo tuos vargsus griuvesius! Tiesiog ,kosminiu greiciu! Kaip, kad senamiestyje prie gelezinkelio senienos jau senai isjudintos dundanciu traukiniu.Tipo pamatai sustipres? Griauti juos tokius reikia ir naujus butus gyventojamsduoti,kaip kad rusijoje,bet ne kose ir vatomis apdeti! Idomu,kiek dar sie antikvarai laikysis?

 5. kas dar neaišku parašė:

  norim sužinot tiksliai ,kada bus pradėtas renovuot žemaitijos 41 prie ,,putino prekybos centro,,kalba jau keli metai , įnašus gyventojai praveda,o rezultatų jokių

 6. to po galais parašė:

  Po paraliais kokius cia pastalus surasei, neimanoma nieko suprast, ka nori pasakyt …

 7. pogalais parašė:

  kada bus pradėtas renovuoti žemaitijos 41, iš gyventojų susirinkimų negalima suprasti, žmonės raginami daryti įnašus, o kaip jie apsaugomi ..jeigu bankrutuotų ,,tavo mastogė,,.. o tokios kalbos sklinda….kas gali atasyti

 8. to aciu parašė:

  pasvajok

 9. aciu parašė:

  Noretumeme, kad renovuotmete gedimino gatveje du daugiabucius aciu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto