Startuoja interpeliacija sveikatos apsaugos ministrui V. P. Andriukaičiui

V. P. Andriukaitis: aš labai džiaugčiausi interpeliacija. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Interpeliaciją sveikatos apsaugos ministrui Vyteniui Povilui Andriukaičiui inicijuojanti opozicinė Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija surinko Seimo statute numatytą reikiamą, tai yra 29 ją remiančių parlamentarų parašų skaičių.


Ministrui – 23 klausimai

Interpeliacijos tekstą pasirašė Seimo Liberalų sąjūdžio, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijų nariai, Mišrios Seimo narių grupės atstovai.
Dar šiandien, ketvirtadienį, parašus planuojama įteikti Seimo Pirmininkui Vydui Gedvilui.
Interpeliacijos iniciatoriai pateikia ministrui 23 klausimus.
V. P. Andriukaičio klausiama, kodėl šiemet daugiau nei dešimtadaliu sumažintas sveikatos priežiūros įstaigų finansavimas, kodėl ligoninių medikai verčiami eiti nemokamų atostogų ir kodėl dėl to turi kentėti pacientai bei gydymo kokybė.
Ministro prašoma atsakyti, kodėl jis ir toliau priešina viešąjį bei privatų sveikatos apsaugos sektorius, siekdamas apriboti pacientų teisę laisvai rinktis prieinamas gydymo paslaugas ir gydytoją.


Metami kaltinimai

Klausiama, kodėl ministras savo veikla ir toliau neatsižvelgia į Konstitucinio Teismo išaiškinimą, kuriuo remiantis valstybė įpareigota užtikrinti sąžiningą konkurenciją sveikatos sistemoje, vengiant bet kokių diskriminacinių principų.
V. P. Andriukaičio reikalaujama atsakyti, kodėl jis savo pareiškimais prisideda prie nelegalių atsiskaitymų gydymo įstaigose toleravimo ir skatinimo.
Ministrui primenama, kad 2013 m. gegužės mėnesį Premjerui ir Vyriausybei įteikta daugiau nei 30 tūkst. pilietinės iniciatyvos  „Teisė pasirinkti“ parašų – tiek Lietuvos gyventojų pasisakė už prieinamą ir šiuolaikišką gydymą, nepalaikydami ministro politikos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto