Startuoja pasėlių ir žemės ūkio naudmenų deklaravimas

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Nuo pirmadienio žemdirbiai jau galės deklaruoti žemės ūkio naudmenas ir pasėlius. Teikti deklaracijas tiesioginėms išmokoms gauti bus galima iki birželio 7 d., o pavėluotai – iki liepos 2 d., tačiau už kiekvieną pavėluotą darbo dieną galutinė paramos suma mažinama 1 proc.

Žemės ūkio skyriaus vyriausioji specialistė Viktorija Šimkienė informavo, kad paraiškas, kaip ir kasmet, galima savarankiškai pildyti internetu, prisijungus prie Paraiškų priėmimo informacinės sistemos. Taip pat jos teikiamos seniūnijoje, kurioje registruota pareiškėjo žemės ūkio valda. Tie ūkininkai, kurie naudojasi Žemės ūkio konsultavimo tarnybos paslaugomis, dažniausiai ten deklaruoja ir pasėlius bei žemės ūkio naudmenas.
Specialistė pastebėjo, kad seniūnijos įvairiai organizuoja šį atsakingų darbų laikotarpį. Vienos, kad nesusidarytų eilės, iš anksto registruoja norinčiuosius teikti paraiškas, kitos pareiškėjus priima bet kokiu laiku.
„Per daugelį metų visi susistygavo darbus taip, kaip jiems patogiau. Nėra buvę kažkokių skandalų, jog kažkas vyksta ne taip“, – komentavo specialistė.
V. Šimkienė pridūrė, kad ir nuo pareiškėjų priklauso, kad deklaravimas vyktų sklandžiai. Jeigu paraiškų teikimas atidėliojamas vėlesniam laikotarpiui, tai artėjant termino pabaigai susidaro eilės, nepatogumų patiria paraiškas priimantys darbuotojai.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto