Statomas pirmasis rajone kolumbariumas

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Mažeikiškiai, lankantys artimųjų kapus Geidžių kapinėse, jau pastebėjo jose prasidėjusias statybas – čia pradėtas statyti kolumbariumas.

Gyventojai manė, kad reikia

2012-ųjų metų rugsėjį Mažeikių rajono savivaldybė vykdė gyventojų apklausą: ar Mažeikių rajone reikalingas kolumbariumas. Tąkart daugiau nei 300 gyventojų išreiškė pageidavimą, kad toks objektas būtų statomas.
Kalbos apie kolumbariumo statybą Geidžių kapinėse kelerius metus buvo pritilusios, tačiau dabar Mažeikių seniūnas Šarūnas Armonas patvirtino: „Taip, Geidžių kapinėse statomas kolumbariumas. Iš pradžių bus 24 sekcijos, kuriose norintieji galės laikyti urnas su artimųjų pelenais“.

Vyksta statybos

Kol vyksta kolumbariumo statyba, nėra aišku, ar reikės už vietą kolumbariume mokėti, ar bus taikomas koks nors mėnesinis mokestis.
Pasak Š. Armono, sprendžiant šiuos klausimus bus remiamasi jau turinčių tokius objektus miestų pavyzdžiais ir įgyta patirtimi.
„Vyko viešojo pirkimo konkursas, yra sutartis. Dabar jau yra padaryti pamatai. Bus įrengta mažoji architektūra, aplinkui bus išklotos trinkelės.
Jei oro sąlygos bus palankios, statybas planuojama baigti iki lapkričio 1-osios“, – apie senojoje Geidžių kapinių dalyje vykdomus darbus informavo Š. Armonas.

7 Atsakymai į “Statomas pirmasis rajone kolumbariumas”

 1. gyventoja parašė:

  gal mums baisu atrodo mirusi savo artimą deginti,bet čia turbūt psichologinė būsena taip diktuoja,o reiktu į tai pažvelgti kitaip,gal tikrai būtų geriau pelenus laidoti nei kūnus ir kapavietės užtektų labai ilgam,net didelei giminei.

 2. na parašė:

  Kas tas turtuolis apsireiske? Ir is kur tokios sumos Kolumbariumui statyti?

 3. vija parašė:

  Tai nekrikščioniška. ANKŠČIAU ANT LAUŽO DEGINDAVO RAGANAS. Ateini ir matai urną, nebematai žmogaus, nežinau, man tai nepatinka ir būtų žiauru kišti artimą žmogų į ugnį…Be to, reikia vežti, urna, deginimas- kokie pinigai…kam užkrauti likusiems papildomas sumas

 4. lolas parašė:

  Laikys artimojo urną kolumbariume kol artimieji sugebės mokėti nuomos mokestį. Kai nbebus kas moka mokesčio urnos keliaus į konteinerį…

 5. manau parašė:

  Reiktų ir krematoriumo ir kur nors arčiau, tas kolumbariumas buvęs nebuvęs, nenorėčiau, kad ir mano pelenus kištų į žemę

 6. Janina parašė:

  Visada bjaurėjausi laidojimu su karstu. Teko dalyvauti laidotuvėse su urna, tai viskas daug gražiau – jokio atidengto lavono šarvojimo salėje, vaikams lengviau paaiškinti ir apskritai maloniau. Visada pritarsiu deginimui ir viskam kas susiję su tuo…

 7. Komentatorius parašė:

  Pagaliau, gal žmonės ateis į protą ir supras, kad nereikia užkasinėti kūnų į žemę, kad jie supūtų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto