Statutiniams pareigūnams padidės ligos išmoka

Statutiniai pareigūnai iki šiol gaudavo apie 80 proc. vidutinio darbo užmokesčio dydžio išmoką. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Padidėjo statutiniams pareigūnams mokamos ligos išmokos. Nuo šiol nelaimingų atsitikimų darbe atveju jie gaus viso atlyginimo dydžio išmoką.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informuoja, kad taip yra suvienodinamos sąlygos nelaimingo atsitikimo darbe atvejais statutiniams pareigūnams ir kitiems apdraustiesiems.

Iki šių metų statutiniams pareigūnams ligos išmoka dėl nelaimingo atsitikimo darbe buvo mokama ne 100 proc. dydžio darbo užmokesčio pašalpa kaip kitiems apdraustiesiems.
Ji buvo mažesnė, mat buvo susieta su Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatyme nustatytais dydžiais.
Už pirmąsias dvi dienas buvo mokama nuo 80 iki 100 proc., už 3–7 dienas – 40 proc. ir nuo 8 dienos – 80 proc. vidutinio darbo užmokesčio dydžio išmoka.
Todėl, įvykus nelaimingam atsitikimui darbe, statutiniai pareigūnai negalėjo gauti 100 proc. vidutinio uždarbio dydžio išmokos, nors kiti apdraustieji gaudavo būtent tokio dydžio pašalpą.
Priėmus reikalingų įstatymų pakeitimus, statutiniams pareigūnams dėl nelaimingo atsitikimo ar įvykio, susijusio su tarnyba, taip pat vykstant į tarnybą ar grįžtant iš jos, profesinės ligos ar sveikatos sutrikimų (tarp jų ir ligos), atsiradusių dėl tarnybos vykdymo, nuo šių metų mokama 100 proc. jų vidutinio darbo užmokesčio dydžio išmoka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto