Stebėjimo kameros fiksuoja ir besišaukiančiuosius pagalbos

Policijos komisariato budėtojui tenka ir papildomos funkcijos – stebėti vaizdus monitoriuose. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Vaizdus, kuriuos mieste veikiančios stebėjimo kameros perduoda į Policijos komisariate įrengtus monitorius, nuo praėjusių metų rugpjūčio stebi policijos pareigūnas. Vaizdo įrašai padėjo ne tik nustatyti pažeidėjus, bet ir išgelbėjo žmonėms gyvybes.

Užfiksuota per pustrečio šimto pažeidimų

Praėjusiais metais budintys prie monitorių policijos pareigūnai informavo apie 267 pastebėtus teisės pažeidimus. Sureagavus į pranešimus 49 asmenys buvo nubausti dėl pasirodymo neblaiviems viešoje vietoje. Sulaikyti penki neblaivūs vairuotojai, kurie savo manevrais patraukė kamerų budėtojų dėmesį. Nustatyta devyniasdešimt kitų kelių eismo taisyklių pažeidėjų. Kamerų užfiksuotas vaizdas, ko gero, išgelbėjo žmonėms gyvybes: pagal budėtojų pranešimus, medikai suteikė pirmąją pagalbą 38-iems mieste pastebėtiems sveikatos problemų ištiktiems žmonėms.
Užpernai pranešimų, remiantis stebėjimo kamerų vaizdais, buvo gauta trimis dešimtimis daugiau nei praėjusiais metais.
Šiemet iki antradienio jau buvo užregistruoti šeši pranešimai apie per vaizdo kameras pastebėtus teisės pažeidimus. Pirmadienį užfiksuotas eismo įvykis ties prekybos centru „Putinas“, sekmadienį – du kelių eismo taisyklių pažeidimai, kai Žemaitijos gatvėje automobiliai buvo palikti stovėti ten, kur tai draudžia kelio ženklai.

Didėja darbų krūvis

Pasak rajono policijos komisariato viršininko pavaduotojo Talido Ostrausko, be ekonominių ir socialinių priežasčių, nusikaltimų ir nusižengimų gausėjimui įtakos turi nepakankamas gatvių apšvietimas, policijos patrulių stoka bei mūsų miesto išskirtinumas kitų apskrities miestų atžvilgiu: Mažeikiuose nemažai barų ir kazino, kurie metų pradžioje neturėjo apsaugos darbuotojų arba jų laikas baigdavosi tada, kai šios įstaigos dar tebedirbdavo.
„Pranešimai apie teisės pažeidimus šiuose baruose pasipildavo vienas po kito, nespėdavome reaguoti, padėtis stabilizavosi tik metų pabaigoje. Pernai budėtojai gavo beveik trečdaliu daugiau pranešimų negu užpernai, be to, jiems dar buvo pavesta stebėti vaizdo monitorius, nes nuo rugpjūčio dėl lėšų stygiaus buvo panaikinti keturi stebėtojų etatai. Todėl dėl gerokai padidėjusio krūvio budėtojai ne visada beįstengia tinkamai stebėti situaciją“, – pareigūnų kasdienybę apibūdino viršininko pavaduotojas.

Sutartis bus tęsiama

T. Ostrauskas taip pat pažymėjo, kad įrašų kokybei didelę reikšmę turi apšvietimas, kuris mūsų mieste yra nepakankamas. Jis nurodė ir dar bent penkias vietas, kur būtinos vaizdo stebėjimo kameros: tai vadinamasis Melioratorių parkelis, Senamiesčio parkas, miesto stadionas, Laisvės gatvės centrinė dalis, M. Daukšos gatvė ties centrine turgaviete bei Pavenčių gatvė ties naujuoju riedlenčių parku.
„Atsižvelgiant į rezultatus, penkerius metus vykdoma sutartis dėl vaizdo stebėjimo kamerų priežiūros ir eksploatacijos, kuri turi baigtis šį pavasarį, bus pratęsta. Jau numatyta, kad, derinant rengiamus viešųjų erdvių tvarkymo ir kitus projektus, bus siekiama vaizdo kamerų įrengimą įtraukti į projektų vertę“, – planais pasidalijo rajono Savivaldybės meras Antanas Tenys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto