Steponui Kaminui – garbingas apdovanojimas

Etnologas dr. Vytautas Tumėnas, Telšių sk. tautodailininkų sąjungos pirmininkė Sigita Dacienė, tautodailininkai Genutė Kaminienė ir Steponas Kaminas, vertinimo komisijos pirmininkas  Jonas Rudzinskas, Telšių rajono savivaldybės vicemerė Agnė Jakavičiutė-Miliauskienė.

Gruodžio 5 dieną Vilniaus rotušėje vyko Meno kūrėjų apdovanojimai. Jų metu buvo įteiktos dailininkus, rašytojus, literatūros vertėjus, tautodailininkus, architektus, kinematografininkus, fotomenininkus ir muzikus vienijančių organizacijų premijos ir Lietuvos meno kūrėjų asociacijos premija.

Tai Lietuvos meno kūrėjų asociacijos narių, atstovaujančių keliolikos meno sričių kūrėjams, reikšmingiausių kasmetinių apdovanojimų ceremonija.

Džiugu, jog vieną iš garbingų apdovanojimų – „Volungę“ – pelnė telšiškis tautodailininkas Steponas Kaminas už nuoširdų santykį su tradiciniu amatu. Kūrėjui buvo įteiktas laureato diplomas ir paukščio statulėlė „Volungė“. Renginio metu tautodailininką pasveikino Lietuvos tautodailės kūrėjų asociacijos pirmininkas Jonas Rudzinskas ir Telšių rajono savivaldybės vicemerė Agnė Jakavičiutė-Miliauskienė.

Šventiniame renginyje S. Kaminas dėkojo visiems, kurie jį pastebėjo ir įvertino.

S. Kaminas – telšiškis tautodailininkas, kryždirbys ir skulptorius, kuriantis žemaitiškas tradicijas atspindinčius koplytstulpius, kryžius, koplytėles ir šventųjų statulėles. Parodose dalyvauja nuo 1999 metų. Tautodailininko sukurtų kryždirbystės paminklų pastatyta įvairiose Telšių rajono savivaldybės vietose ir kitur. Jo sukurta žemaitiška koplytėlė Sausio 13-osios aukoms atminti pastatyta ir Vilniuje, kryžių kalnelyje prie televizijos bokšto. Už žemaitiškų tradicijų tęstinumą ir interpretacijas telšiškis 2013 m. apdovanotas prestižiškiausia tautodailės nominacija – „Aukso vainiku“.

S. Kaminas groja įvairiais instrumentais: armonika, akordeonu, gitara, būgnu. Jis ir buvęs ilgametis Telšių jaunimo mokyklos technologijų mokytojas. Žmona Genovaitė taip pat tautodailininkė, kuria tekstilės darbus, rankdarbius.

Tautodailininkas turi tautinio paveldo produktų sertifikatą (koplytstulpiai, skulptūros, koplytėlės, stogastulpiai).
„Telšių ŽINIŲ“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto