Stiprėja abejonės dėl renovacijos

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Mažeikiuose jau vyksta pirmasis ir antrasis daugiabučių gyvenamųjų namų atnaujinimo pagal finansinį modelį JESICA etapai.
Parengus investicinius planus, paaiškėjo, kad daliai gyventojų renovacija gali būti nuostolinga – per nustatytą terminą nepavyks sutaupyti tiek, kiek planuota, ir teks prisidėti savomis lėšomis.

Beveik šimtas namų

Aplinkos ministerija, išnagrinėjusi Savivaldybės pateiktą daugiabučių namų, kurių gyventojai pareiškė norą, kad jų būstas būtų atnaujintas, sąrašą, nutarė, jog pirmuoju etapu bus renovuota 16 namų, o antruoju – net 82 sąraše nurodyti daugiabučiai.
Šiuo metu sąrašą teko pakoreguoti, mat vienas iš pirmojo etapo dalyvių –  Pavasario g. 12-ojo namo savininkai – negavo numatyto finansavimo. Už namo atnaujinimą pasisakė vos penkiasdešimt vienas procentas visų gyventojų (renovaciją kredituojantys bankai reikalauja, kad tokių savininkų būtų daugiau – 55–56 proc. butų savininkų).
Būsto savininkams, negalintiems iš karto susimokėti savo dalies už renovaciją, yra suteikiama galimybė atsiskaityti kredito, kurį paimtų daugiabutį administruojanti įmonė, lėšomis. Šį kreditą būtų galima grąžinti per dvidešimtį metų, mokant trijų procentų palūkanas.

Teks prisidėti savo lėšomis

Mažeikiuose vyksta investicinių projektų pristatymai daugiabučių namų gyventojams (pirmajame JESICOS etape dalyvaujantiems namams jau yra nupirkti rangos darbai, kai kur jau pradėta renovacija).
Viešus pristatymus rengia daugiabučius administruojanti bendrovė „Admituras“. Susirinkę gyventojai planų rengėjus bei administruojančią įmonę apipila klausimais, nes susipažinę su investiciniuose projektuose pateiktais skaičiavimais ima abejoti renovacijos naudingumu ir reikalingumu.

Apie tai plačiau skaitykite antradienio laikraštyje „Santarvė“.

22 Atsakymai į “Stiprėja abejonės dėl renovacijos”

 1. o parašė:

  Kas svarbiausia,kad gyventojai renovuojamu namu nesidomi,kokios medziagos bus naudojamos,net nemate ju,nezino kokie darbininkai atliks darbus,sutinka daryti. O kai suzino,kad buvo atikta paciomis pigiausiomis ir prasciausiomis medziagomis buna jau velu ,nes susimoka is anksto, Keli nemastantys namo gyventojai iklampina i skurda kitus! Butai,musu nuosavybe ir mes darome tai kas geriausiai turetu buti. Deje,yra pazeidinejamos gyventoju i buta teises,kai priverciami gyventojai daryti ko jie neisgali! Kodel valdziazmogiai nepaklausia,ar visi zmones tam turi pinigu?!

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  ta renovacija gryna nesamone isskirste visus i juodus ir baltus

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  Kai kuriuos namus reikia griauti,o ne renovuoti! Stovi „senukai“,daugiau negu 50 metu,o juos renovuoja?! T.y. aplipdo,kad tas namas- lavonas nesusaltu Siaubas!!! Ar manote,kad gyventojai nezino kiek ju daugiabuciams metu?

 4. parašė:

  Aukso žodžiai lietuvi.

 5. Hm parašė:

  Išplovė jums smegenis šie projektai, mokėkit į kišenę kitiems. Pažiūrėsim kaip jūs išsimokėsite renovacijas. Ir nėra jokio skirtumo, ar mokėti daugiau už tą šildymą, ar po renovacijos mažiau už jį, bet visą kitą į banką už paskolą. Tas pats gaunasi, jei ne daugiau. Po 5 metų vėl jie sugalvos kokių kitokių renovacijų.. O šios renovacijos laiko apie 25 metus. Jei gerai padarytos… Tad pabaigę išsimokėti už vieną renovaciją, galėsite pradėti bankams mokėti už kitą. Ir taip pasaka be galo. Geriau naujus namus statytų..Va tada tikrai išnaikintume tą sovietmetį, nes dabartiniai namai, nors ir renovuoti vis tiek išlaikys sovietmečio dvasią.

 6. Aušra to Lina parašė:

  Močiutei nereikės iki 100 metų gyventi. Juk į kapus nenusineš to buto. Tegul moka tie kas paveldės jos turtą, o jei niekam nereikia, tai lai lieka valstybei ar bankui. Koks jau jai bus skirtumas kam atiteks tas butas po jos mirties? :D

 7. lietuvis parašė:

  nejaugi tie valdziazmogiai tokie buki ,arba nebeturi is ko vogti ,kad apsimeta nesuprantantys ,kad gyventojai tikrai nenori tos renovacijos ,devyni is desimties sako-ne ,tai norit per prievarta apiplesti gyventojus ,kaip banditu laikais,mazeikieciai renovacijai sako-NE

 8. lina parašė:

  Teisingas komentaras, tikras žmonių apgaudinėjimas. Kiti galvoja, kad juos valstybė 20 m. rems ir nereikės nieko mokėti. Labai stipriai klysta, ši paskola ilgalaikė su galimybe prarasti net ir turtą, nes neturėsi iš ko mokėti kiekvieną mėnesį už paskolą ir palūkanas iškart perduos antstoliams. Tie išsireikalaus su tokiais procentais, kad nebesinorės nieko. Plius imti paskolą senyvo amžiaus močiutėms, kurioms netoli 80 m., turės gyventi iki 100 m. , kad neliktų valstybei skoloje ir negalės numirti, kas už paskolą paimtą jų mokės…

 9. Priš renovacija parašė:

  Nera reikalo žmonių apvaginėti ir versti būti skolingiems bankams ir dar mokėti palūkanas.Jei valdžia nori pasipuikuoti prieš kitus miestus,tad tegul ir tvarko iš savo lėšų,o ne žmonių sąskaita.Jei aš neturiu pinigų pinigų,tai ir nieko neperku,o su bankais nenoriu jokių reikalų turėti.Iš tokios renovacijos jokios naudos,čia toks pats žmonių mulkinimas kaip ir su skaitliukais,dejom vandens,dujų,sakė bus pigiau,…deja…po kiek laiko sukėlė kainas ir viskas baigėsi.Tas pats admituras,tegul pirma susitvarko reikalus dėl gyvatuko kainų kaitos,gyventojai tarp savęs nera sudarę jokių sutarčių,tad kodėl esame verčiami mokėti už kokį kaimyno išleistą vandenį???.Kur mūsų partijos už kurius balsavom,kodėl nenori suprasti paprasto žmogaus?

 10. pastebėjimas parašė:

  Renovuokitės patys,o tai vis zyziat mol pijokai,anokie,šitokie.Kaip pasidarysite – bus gerai ir nebereiks pijokų garbinti.Geri specialistai išvykę ir čia pas biednus užsakovus nesivargina lenkti nugaras.

 11. P. parašė:

  Kas akilesnis, tas atkreipė dėmesį kokie auksarankiai tuos namus renovuoja. Sarkazmas aišku, bet kaip kitaip tuos pijokus „statybininkus“ pavadinsi, tinkuoja kreivai, viskas varva. Mano name jau trečia statybų kompaniją keičiama, nes praėjusios dvi turėjo alkoholio problemų, kol neatvežė darbininkų iš Panevėžio tai jokie darbai nejudėjo į priekį.

 12. Perlickas parašė:

  Nuotraukoje esantis namas laisvės gatvėje yra puikus pavyzdys, kas liks iš renovuotų namų po kelių metų, ypač tų, apklijuotų „putomis“. Kas brangiau pamokėjo, tai plokštėmis apsiklijavo, kas centukus taupė, tas putomis, ir dabar džiaugiasi krentančiom sienom.

 13. Kai kuriems komentatoriams parašė:

  Reikia truputį daugiau paskaityti. Ne vien tik Santarvę, tada ir tokių klausimų neiškils. Penkių metų garantija visiems objektams suteikiama, ne vien tik renovacijos atveju. Susirinkimai su kompetentingais atstovais jau buvo, netgi Sodų 1-mam namui. O toliau jau gyventojai patys turi organizuotis susirinkimą savo namo ir spręsti, ar jiems tinka pasiūlytos sąlygos, ar ne. Jei visi tokie gyventojai name, kaip Juzis, kuris sėdi savo bute ir vis dar laukia Admituro ir kitų organizacijų kompetentingų atstovų, tai net nebūtų galimybės nuspręsti „reikia, ar nereikia tos renovacijos“. Džiugu, kad nors kažkas sugeba suburti gyventojus į vieną vietą tolimesnių sprendimų priėmimui. Dėl renovacijos kainų sutinku, jos ženkliai per didelės. Todėl ir būtina atsakingai žiūrėti į šį reikalą, patiems daugiau domėtis ir nelaukti kol suinteresuoti asmenys pateiks savo sukramtytą informaciją.

 14. Miunchauzenas parašė:

  Važiuokit į Palangą atvėst, ten, laikraščiai rašo, kad „Palangos poilsiautojai nustėrę: maudytis tenka tarp plaukiojančių išmatų“. Tai rodo, kad mes tikrai sergame, turime rimtų problemų, todėl bolševikai su mumis daro, ką tik nori, ko tik jų anūkai neprisifantazuoja, ką su mumis padaryti? Taip ir su ta renovacija, kuri subyrės per 10 metų – tai jau tikrai, o Bankui visvien būsit skolingi – užstatyti jūsų anūkai.

 15. gyventojas parašė:

  o ko dabar tas renovuotas namas Laisvs g. prie pašto vėl tvarkomas? juk 5 metai dar nepraėjo.

 16. Saule parašė:

  Renovacija…tikras s….pasisamdo zmones is birzos…ir ka jie moka?nebaige nieko….ziauri renovacija zemaitijos 15 name….pasiziurekite ir darykite isvadas….

 17. Andrens to taip taip parašė:

  Kodel mes turim but kvailiu vietoj ir gaut tik 40 proc kompensacijos? Kodel tiem kur anksciau renovavo zymiai daugiau kompensavo? Ka, mes ryzi? Kodel mes turim 20 metu poto paskolas moket ???? Eina jie sikt. Plius dar garantija suteikia 5 metams, tai po 5 metu vel nauja renovacija…Absurdo teatras.

 18. juzis parašė:

  liepos 30-ta diena turejo ivykti sodu -1 namo gyventoju susirinkimas del renovacijos ,be abejo laukeme kompetetingu atstovu is savivaldybes ar admituro,bet didziam musu nustebimui atejo is to paties namo du piemenys ,nesini atspauzdintais popieriais,kurie neismano apie renovacija visiskai nieko ,neaisku kas jiems suteike igaliojimus ,todel jokiu klausimu nebuvo kam uzduoti ,tai pasityciojimas is gyventoju,laukiu atsakymo is atsakingu uz tuos renginius

 19. taip taip parašė:

  Prieš renovaciją eina tie,kas prieš savo valią nori mokėti už patiektą šilumą vis daugiau ir daugiau – kitaip tariant gyvena šia diena,o toliau,kad ir tvanas.Ne iš gero gyvenimo toks gyventojų sprendimas – mažos pajamos tai apsprendžia.Nuo tokio gyventojų sprendimo vis geriau galės jaustis šilumą tiekiančios įmonės.Bet kokiu atveju varžytinių galimai daugės.Būkime realistai – skola ne rona,neužgys.Mokėti vis tiek reikės tiek už šilumą,tiek už renovaciją.Iš dviejų variantų palikta laisvė rinktis vieną iš jų.Gyvenimas narvelyje kito pasirinkimo nesuteikia.

 20. JUZIS parašė:

  kur dingo mano komentaras

 21. tikrai parašė:

  is kur paprastam zmogui paimt tokius pinigus? O dar paskui 20 metu busi skolingas…

 22. Andrens parašė:

  Na o kaip gali neabejot. Kokios kainos…Neatsipirs ta renovacija. Pirmiesiems tai kai kompensavo 80 proc tai buvo geras variantas. O dabar tik statybininku ir bankininku maitinimas, plius dar galvos skausmas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto